Hayat Film festivali evde

Film festivali evde

39. İstanbul Film Festivali programından 15 filmlik bir seçkiyle 15-29 Mayıs tarihleri arasında seyirciyle buluşuyor. Daha önce ertelendiği duyurulan festival böylece bir ilki gerçekleştiriyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
1982/Oualid Mouaness : Bu yıl Lübnan’ı Oscar yarışında temsil eden 1982 bizi ülke tarihindeki en büyük kırılmalardan birinin yaşandığı yıla götürüyor ve iki çocuğun gözünden toplumu gözlemliyor. Filmin başrollerinden birini Nadine Labaki üstleniyor. Film El Gouna, Montpellier, Toronto Film Festivallerinde ödül kazandı.
1982/Oualid Mouaness : Bu yıl Lübnan’ı Oscar yarışında temsil eden 1982 bizi ülke tarihindeki en büyük kırılmalardan birinin yaşandığı yıla götürüyor ve iki çocuğun gözünden toplumu gözlemliyor. Filmin başrollerinden birini Nadine Labaki üstleniyor. Film El Gouna, Montpellier, Toronto Film Festivallerinde ödül kazandı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenecek 39. İstanbul Film Festivali, programından 15 filmlik bir seçkiyle 15-29 Mayıs tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.1984’ten bu yana her yıl nisan ayında gerçekleştirilen İstanbul Film Festivali, COVID-19 salgınından dolayı yıl içerisinde ileriki bir tarihe ertelenmişti. İzleyicisinden daha fazla uzak kalmak istemeyen festival, bir ilke imza atıyor ve 39’uncu yılında festival programı için Cannes, Venedik ve Berlin film festivallerinden seçtiği 15 filmin Türkiye prömiyerlerini 15 ile 29 Mayıs tarihleri arasında internette gerçekleştiriyor.

İKSV 'nin film afişini bu yıl Cem Özüduru tasarladı.

BİLETLER SATIŞA ÇIKIYOR

filmonline.iksv.org adresinden erişilebilen filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabiliyor. Bilet işlemini takiben filmler, 5 gün boyunca kişisel erişime açılacak ve bu süre zarfında seyircilerin bir filmi başlattıktan sonra izlemek için toplam 30 saati olacak. Festivalde olduğu gibi her seansın bilet kapasitesi sınırlı.

Hizmetkârlar / Sluzobníci / Servants / Ivan Ostrochovský

Filmlere teker teker bilet alınabiliyor veya Toplu Film Paketi satın alarak 15 filmin tamamı daha avantajlı bir fiyatla izlenebiliyor. Türkçe altyazılı olarak yapılacak gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilebiliyor. Biletler 14 Mayıs Perşembe saat 10.30’da satışa sunuluyor. Bilet fiyatları Tek film: 9,00TL. 14 – 20 Mayıs tarihleri arasında satışta olacak 15 Filmlik Kombine Bilet: 99,00TL Lale Kart üyeleri, biletlerini her zaman olduğu gibi indirimli olarak alabiliyor. Festivalle İlgili Gelişmeleri Sosyal Medya Hesaplarından takip edebilirsiniz: #istanbulfilmfestivali facebook.com/istanbulfilmfestivali twitter.com/ist_filmfest instagram.com/istanbulfilmfestivali_ youtube.com/user/iksvistanbul

20 Yaşında Öleceksin / You Will Die at Twenty / Amjad Abu Alala

39. İstanbul Film Festivali’nin Çevrimiçi Gösterilecek Filmleri:

- Berlin Alexanderplatz / Burhan Qurbani

- 20 Yaşında Öleceksin / You Will Die at Twenty / Amjad Abu Alala

- Hizmetkârlar / Sluzobníci / Servants / Ivan Ostrochovský

- Daha Büyük Bir Dünya / Un monde plus grand / A Bigger World / Fabienne Berthaud

- 5 Kusursuz Sayıdır / 5 è il numero perfetto / 5 Is the Perfect Number / Igort

- Söz Senettir / Es gilt das gesprochene Wort / I was, I am, I will be / İlker Çatak

- Davacı / Litigante / Franco Loli

- Deniz Mavileşene Dek Yüzmek / Swimming Out Till the Sea Turns Blue / Jia Zhang-ke

- Kız Kardeşim / Schwesterlein / My Little Sister / Stéphanie Chuat, Véronique Reymond / İsviçre

- Lillian / Andreas Horvath

- Söğüt / Vrba / Willow / Milcho Manchevski

- 1982 / Oualid Mouaness

- Walchensee Forever / Janna Ji Wonders

- Martin Eden / Pietro Marcello

- Küçük Kız / Petite Fille / Little Girl / Sébastien Lifshitz / Fransa

Plaklardan beslendim
HAYAT
Plaklardan beslendim
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.