Hayat İlaç devine soruşturma

İlaç devine soruşturma

Çin''de GSK ile ilgili rüşvet soruşturması tamamlanarak savcılığa teslim edildi. Çin polisinden yapılan açıklamada, aralarında GSK Çin'in müdürü İngiliz vatandaşı William Mark Reilly'nin de yer aldığı 46 şüpheliyle ilgili soruşturmanın savcılığa teslim edildiği belirtildi.

Abone Ol Google News
Aa Yeni Şafak
İlaç devine soruşturma
İlaç devine soruşturma
Reilly, satış ekipleri, hastaneler, doktorlar ve diğer sağlık organizasyonlarına rüşvet vermeleri yönünde baskı yapmakla suçlanıyor.

GSK'nin bu sayede milyarlarca yüenlik "yasa dışı gelir" elde ettiği ileri sürülürken, Reilly ve iki yardımcısının Pekin ve Şanghay'daki devlet görevlilerine de rüşvet verdiği savunuldu. Soruşturmada ayrıca, "GSK China"nın Çin gümrüğüne kasten yüksek fiyatlar bildirerek pazardaki ilaçlarının fiyatlarını yükselttiği iddia edildi.

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, geçen temmuzda GSK'nin Çinli üst düzey yöneticilerini, doktorlara daha fazla ilaç yazması ve satış hacmini yükseltmesi için rüşvet verdiği gerekçesiyle göz altına almıştı.

Soruşturmanın başlamasının ardından GSK de "bu tür davranışlara müsamaha göstermeyeceklerini" açıklayarak, konuyla ilgili Çin makamlarına yardımcı olacaklarını belirtmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.