Hayat Selçuk Yöntem yediği tosttan 350 bin TL kazandı

Selçuk Yöntem yediği tosttan 350 bin TL kazandı

Oyuncu Selçuk Yöntem, Beyoğlu'ndaki bir lokantada tost yedi. Menüde Selçuk Yöntem'in fotoğrafını kullanan işletme, oyuncunun şikayetiyle açılan davada 350 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Selçuk Yöntem yediği tosttan 350 bin TL kazandı
Beyoğlu'ndaki Bambi Cafe, Selçuk Yöntem'in dilli kaşarlı tost yerken çekilen fotoğrafını menüsünde kullanınca olanlar oldu. Bir ay menülerde Selçuk Yöntem'in fotoğrafını kullanan işletme, mahkemenin kararıyla neye uğradığını şaşırdı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Selçuk Yöntem, işletmeyi fotoğraflarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle mahkemeye verdi. İstanbul 4. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, ünlü oyuncuyu haklı buldu ve işletmenin 350 bin lira ödemesine hükmetti.

Reklamdan ne kazandı

Fotoğrafını Selçuk Yöntem'den izin alarak kullandıklarını söyleyen Bambi Cafe'nin sahibi Fatih Güner, 350 bin liralık tazminat miktarının çok fazla olduğunu ileri sürerek itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Yöntem'in, Eti Karam reklamlarından ne kadar aldığının mahkemeye beyan edilmesini istedi. Mahkeme, Selçuk Yöntem'e reklamdan aldığı ücreti sordu. Ünlü oyuncu, yazılı olarak bu miktarın 200 bin TL olduğunu mahkemeye bildirdi. Son kararı Yargıtay verecek.

Selçuk Yöntem'in dilli kaşarlı tost yerken çekilen bu fotoğrafı, Bambi Cafe'nin menülerinde bir ay yer aldı.
Selçuk Yöntem'in dilli kaşarlı tost yerken çekilen bu fotoğrafı, Bambi Cafe'nin menülerinde bir ay yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.