|

Karatenin altın çocuğu: Uğur Aktaş

Portekiz''de düzenlenen Avrupa Ümit ve Gençler Karate Şampiyonası 21 Yaş Altı Kupası''nın kapanış gününde 78 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Uğur Aktaş, üst üste üçüncü altın madalyasını boynuna astı.

YENİSAFAK.COM.TR / SPOR
00:00 - 9/02/2014 Pazar
Güncelleme: 22:16 - 9/02/2014 Pazar
Yeni Şafak
Karatenin altın çocuğu: Uğur Aktaş
Karatenin altın çocuğu: Uğur Aktaş

Meo Arena''da kapanış gününde U21 kategorisi ile takım kata finalleri yapıldı. Avrupa şampiyonu unvanı ile U21 78 kiloda tatamiye çıkan Uğur Aktaş, Bosnalı Denis Gogic ile Hırvat Eugen Kanjir''i 4-1''lik skorla geçerek rakiplerine gözdağı verdi. Yarı finalde İtalyan Emanuele Sarnataro''yu 5-1''le mağlup ederek grup finaline çıkan Milli sporcu, Portekizli Helio Hernandez''i de 1-0 yenerek altın madalya için mücadele etmeye hak kazandı.


Altın madalya için Arnavut Alvin Karaqi ile karşılaşan Uğur, iyi savunma ile tatamiden 4-0 galip ayrıldı. Katıldığı son dört şampiyonanın üçünde final oynayan Milli sporcu, üst üste üçüncü Avrupa şampiyonluğunu elde etti.


Takım katada ikincilik

Akşam seansında yapılan takım kata finallerinde kız ve erkek takımlarımız, Avrupa şampiyonluğu için İtalyan ile karşılaştı. Son Avrupa şampiyonu olan Deniz Atak ve İpek Şahin''li takıma Dilara Bozan''ı dâhil ederek Portekiz''de mücadele eden Genç Kızlar Kata Takımımız, İtalya''ya 4-1 kaybederek gümüş madalyanın sahibi oldu.


Dünya ve Avrupa şampiyonu unvanı ile mücadele eden Lütfullah Teber, Yavuz Selim Oruç ve Muhammet Furkan Kara''dan oluşan Genç Erkek Kata Takımımız, finale kadar tribünlerin alkışını alan, beğenisini kazanan performanslara imza attı. İtalya karşısında da iyi bir stil çizen Millilerimiz, hakem engeline takılarak müsabakayı 5-0 kaybetti. Hakemlerin bu kararı tribünde yer alan sporseverler tarafından beğenilmedi; görüşler, altın madalyayı Milli Takımımızın hak ettiği yönündeydi.

10 yıl önce
default-profile-img