PREMİER LİG

Kulübüyle aynı ismi taşıyan futbolcu şaşırtıyor

İngiliz takımı Bradley Stoke Town FC'de forma giyen Bradley Stokes isimli futbolcu, kulübü ile aynı isme sahip olduğu için sosyal medyada günün konusu oldu.

Tuğçe Ergül Yeni Şafak

Duyanları şaşkınlığa sürükleyen olay İngiltere'de gerçekleşti. Bristol şehrindeki bir üniversitede pazarlama ve ticaret eğitimi alan Bradley Stokes isimli öğrenci, mezun olduktan sonra çocukken oynadığı futbola dönmeye karar verdi.

Google üzerinden kısa bir araştırma yapan 23 yaşındaki Stokes, kendisiyle aynı ismi taşıyan Bradley Stoke Town FC takımını keşfedip, kulüp yönetimiyle iletişim kurdu.

İngiliz basınından BBC'ye verdiği röportajda konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Stokes, şu ifadeleri kullandı:

  • Başlangıçta kulüp yöneticileri kendileriyle dalga geçtiğimi düşünüp kimliğimi görmek istediklerini söylediler. Takım arkadaşlarım dahi ilk başta bana inanmayıp güldüler.

Bu olayı başta İngiliz basını gündemine taşırken, oyuncunun kulübüyle aynı isimde olması sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan oldu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.