|

Taffarel'in ardından Galatasaray'a '1' numara geliyor

Galatasaray, Taffarel’in ayrılmasından sonra Muslera’nın hocası olarak dünyanın 1 numarasını getiriyor. Cim-Bom’un, dünyaca ünlü kaleci antrenörü Frans Hoek ile anlaştığı ifade edildi.

Yeni Şafak
09:48 - 10/08/2016 Çarşamba
Güncelleme: 10:00 - 10/08/2016 Çarşamba
Diğer
Galatasaray'da teknik direktör Riekerink, Hoek'in yeni kaleci antrenörü olmasını istedi. (Solda) (Haber: Milliyet)
Galatasaray'da teknik direktör Riekerink, Hoek'in yeni kaleci antrenörü olmasını istedi. (Solda) (Haber: Milliyet)

Son olarak Manchester United'da Louis Van Gaal'ın ekibinde yer alan Frans Hoek, yeni sezonda Muslera ve diğer kalecileri çalıştıracak. Tecrübeli hoca, daha önce de ManU dışında Barcelona, Bayern Münih, Ajax ve HollandaMilli Takımı gibi üst düzey ekiplerde görev almıştıManchester United'ta Louis Van Gaal'in ekibinde yer alan ve onunla beraber hareket eden Hoek, sarı-kırmızılıların teklifini kabul etti. Taffarel'in ayrılmasından sonra yönetime, “Dünyanın en iyi kaleci antrenörünü getireceğim" diyen Jan Olde Riekerink, vatandaşı Frans Hoek'in Muslera'yla çalışabilecek en uygun isim olduğunu yönetime bildirdi.
  • Hollanda'nın en ünlü kaleci antrenörü olan Frans Hoek; Barcelona, Ajax, Bayern Münih ve Hollanda Milli Takımı ve Manchester United gibi önemli ekiplerde çalıştı. Daha çok Louis Van Gaal ile beraber hareket eden 59 yaşındaki kaleci antrenörü, Jan Olde Riekerink ile beraber Ajax'ta da bir süre çalıştı. İki teknik adam, Van Gaal'in teknik ekibinde yer almıştı.
    Kendine ait bir futbol eğitim internet sitesi olan Hoek, Van Gaal'in United'dan ayrılmasıyla boşa çıktı. EURO 2016 ve devamında futbol maçlarını takip edip, izlediği kaleciler hakkında yaptığı yorumları ve raporları kendi sitesi üzerinden yayınlayan Frans Hoek, 1997 yılından bu yana kaleci antrenörlüğü yapıyor.#Galatasaray
#Taffarel
#Hoek
#Riekerink
8 yıl önce