Teknoloji Bilim insanları tespit etti Uzaylıların Dünyayı gözlemleyebileceği 29 gezegen

Bilim insanları tespit etti: Uzaylıların Dünya'yı gözlemleyebileceği 29 gezegen

Cornell Üniversitesi astronomi profesörü Lisa Kaltenegger ve Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nden astrofizikçi Jackie Faherty, akıllı yaşam formlarının, Dünya'yı gözlemlemesi için iyi birer konumda yer alan 29 gezegen olduğunu açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bilim insanları tespit etti: Uzaylıların Dünyayı gözlemleyebileceği 29 gezegen
Arşiv

Cornell Üniversitesi astronomi profesörü Lisa Kaltenegger ve Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nden astrofizikçi Jackie Faherty, hangi yıldız sistemlerinin Dünya geçişini gözlemlemede iyi bir konumda olduğunu bulmak için Avrupa Uzay Ajansının "Gaia" uydusundan elde edilen verilere göre hazırlanan yıldız konumları ve hareketleri kataloğuna başvurdu.

The Guardian'daki habere göre, Kaltenegger ve Faherty, 326 ışık yılı içinde 5 bin yıl öncesinden 5 bin yıl sonrasına kadar herhangi bir zamanda Güneş'in etrafından geçerken Dünya'yı keşfedebilecekleri 2,034 yıldız sistemi belirledi.

Kaltenegger, "Gezegenleri bulmamızın bir yolu, ev sahibi yıldızlarından gelen ışığın bir kısmını bloke etmeleridir" ifadesini kullandı.

  • Bu yıldız sistemlerinde yer alan, yaşanabilir olduğu düşünülen 29 gezegenin, Dünya'yı keşfetmek ve radyo-televizyon yayınlarını dinlemek için iyi bir konumda olduğu tahmin ediliyor.

Eski CIA direktöründen uzaylı açıklaması: Gördüğüm bu olay uzaylılara olan inancımı tetikledi
DÜNYA
Eski CIA direktöründen uzaylı açıklaması: Gördüğüm bu olay uzaylılara olan inancımı tetikledi

Uzaylı yaşam formu olduğunu savunuyorlar
FOTOĞRAF 7
Title
ABDnin başkenti Washingtonda devam eden Amerikan Astronomi Topluluğunun toplantısında da sunulan bilgilere göre, güçlü radyo dalgalarının tekrar eden patlamaları ya çok büyük bir kara deliğinin yakınından ya da eşi benzeri olmayan bir güce sahip nebulanın içindeki bir manyetik alandan geliyor olabilir.
Title
McGill Üniversitesinden gökbilimciler, radyo dalgalarının çok güçlü bir manyetik alandan kaynaklandığıyla ilgili bulguları Porto Rikodaki Arecibo Gözlemevi ve Batı Virginiadaki Green Bank teleskobu vasıtasıyla elde etti.
Title
Araştırmanın sonuçları Nature dergisinde yayımlandı.
Title
Güçlü radyo dalgaları ilk kez 2007de Avustralyadaki Parkes radyo teleskobu tarafından keşfedilmişti.
Title
Bazı uzmanlar bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayınlanan bir sinyal olduğunu savunuyor.
Title
Radyo dalgalarının patlamaları ölü bir yıldızdan geliyor olabilir
Title
Uzaylı yaşam formu olduğunu savunuyorlar
Uzaylı yaşam formu olduğunu savunuyorlar
Gökbilimciler, uzaktaki bir kaynaktan yayılan radyo dalgalarının tekrar eden patlamalarının, çok güçlü bir manyetik alana sahip ölü bir yıldızdan geliyor olabileceğini saptadı.

Elon Musk'ın 'Starlink' adlı uyduları Bursalıları şaşkına çevirdi: Uzaylılar istila mı ediyor bizi?
OYNAT 00:50
Elon Musk'ın 'Starlink' adlı uyduları Bursalıları şaşkına çevirdi: Uzaylılar istila mı ediyor bizi?
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı. Vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla görüntülenen belirsiz cisimler, bir süre sonra gözden kayboldu. Sıralı ışıkların ne olduğuna anlam veremeyen vatandaşların kısa süreliğine yaşadığı şaşkınlık görüntülere de yansıdı.

Işıkların, dünyaca ünlü girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu şirketin uzaya gönderdiği Starlink adı verilen uydulara ait olduğu anlaşıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.