Teknoloji Nissan Pulsar Avrupa pazarından çekiliyor

Nissan Pulsar Avrupa pazarından çekiliyor

İstediği satış rakamlarına ulaşamayan Nissan, Avrupa’daki 5 kapılı hatchback modeli Pulsar’ın Avrupa ayağını sonlandırmaya hazırlanıyor.

Yeni Şafak
Nissan Pulsar, ülkemizde de satışı gerçekleşen bir model.
Nissan Pulsar, ülkemizde de satışı gerçekleşen bir model.

Nissan, 2014 yılında piyasaya sunduğu C segmentinde yer alan modeli Pulsar’ın üretimini durdurma kararı aldı. Avrupalı kullanıcıların geleneksel araçları bırakıp crossover modellere yönelmesi, Nissan Pulsar’ın satış rakamlarını olumsuz etkiledi.

Yıl içerisinde 65 bin sipariş hedefleyen fakat 25 binde tıkanan firma, bayilerdeki Nissan Pulsar modellerini tükettikten sonra bir daha üretmeyecek.

Nissan Pulsar, Çin’de satılmaya devam edecek

Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane, Honda Civic ve Skoda Octavia gibi güçlü rakipleriyle baş edemeyip Avrupa pazarından çekilen Nissan Pulsar, Çin’de Tiida adıyla satılmaya devam edecek.

Nissan Pulsar ülkemizde de satılan bir model. 1.2 litrelik benzin ve 1.5 litrelik dizel motor seçenekleriyle satılan Pulsar’ın Türkiye fiyatı şu şekilde:

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.