Özgün YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı mı?

YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı mı?

YKS ek tercihleri ne zaman, 2.tercih kılavuzu yayımlandı mı 2021? sorusu merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde YKS tercih sonuçları erişime açıldı. İstediği üniversiteye yerleşemeyen adayların gündeminde 2.tercihler yer alıyor. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman, 2.tercih kılavuzu yayımlandı mı 2021? YKS 140 puan tercihleri ne zaman başlayacak?

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı mı?
yks

YKS tercih sonuçlarından sonra gözler ikinci kez yapılacak ek tercihlere çevrildi. YKS ek yerleştirmede baraj puanında değişiklik olacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS ek tercihlerle ilgili bir açıklamada bulundu.

YKS EK TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI MI?

YKS ek tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı.

YKS İKİNCİ TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tarihinde ilk kez ikinci tercih (ek tercih) uygulanacak. Ancak YKS ikinci tercih tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

YKS BARAJI KAÇ OLDU?

YKS barajının altında kalan adayların yerleştirilmesi için YKS barajı düşürüldü. Bu kararla TYT barajı 140, AYT barajı 170'e düşürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.