Özgün LGS sınavı kaç dakika sürüyor? 2022 LGS oturum süreleri başlangıç ve bitiş saatleri

LGS sınavı kaç dakika sürüyor? 2022 LGS oturum süreleri başlangıç ve bitiş saatleri

2022 LGS (Liselere Giriş Sınavı) 5 Haziran'da düzenlenecek. Geçen yıl olduğu gibi 2022 yılında da sınav uygulaması iki oturum hâlinde gerçekleştirilecek. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak. Milyonlarca öğrencinin katılacağı LGS sınavı öncesi oturum saatleri ve sınavın ne kadar süreceği merak kazandı. Peki, LGS sınavı kaç saat sürüyor? LGS oturumları kaç dakika? İşte 2022 LGS sınav sürevi ve oturumların başlangıç bitiş saatleri...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
2022 LGS sınav süresi: LGS sınavı kaç saat, LGS oturumları kaç dakika sürüyor?
LGS sınav süresi 2022

Milyonu aşkın öğrencinin beklediği LGS sınavı geldi çattı. LGS sınavının iki oturumu da yarın 5 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Toplamda 155 dakika sürecek sınav için öğrenciler sınıflarda, veliler ise okul dışında heyecanlı anlar yaşayacak. Öğrencilerini bekleyecek olan veliler LGS sınav süresini şimdiden araştırmaya başladı.

2022 LGS SINAVI NE ZAMAN?

LGS 2022 yılında 5 Haziran tarihinde yapılacak.

2022 LGS'DE KAÇ SORU SORULACAK?

LGS merkezî sınavında oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Geçen yıl olduğu gibi 2022 yılında da sınav uygulaması iki oturum hâlinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak.

2022 LGS SINAVI KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

2022 LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022'de "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS İÇİN ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA

LGS'ye girecek öğrenciler ve görevli öğretmenler için sınavdan 2 saat önce ve sonra toplu taşıma ücretsiz olacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, 5 Haziran Pazar günü 17 bin 915 okulda yapılacak.

Liselere geçiş sistemi sınavının yapılacağı gün, öğrenci ve öğretmenler toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanacak.

Sınava giriş ve görevli belgelerini gösteren öğrenci ve öğretmenler için sınavdan 2 saat önce ve 2 saat sonra ulaşım ücretsiz olacak.

2022 LGS sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?
ÖZGÜN
2022 LGS sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.