|

BURSLULUK SINAV TARİHİ AÇIKLANDI MI? MEB İOKBS sınav takvimi...

Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılında uygulanacak sınavlara ilişkin sınav tarihlerini duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı ortaokul 5,6,7,8 ile lise 9,10 ve 11’nci sınıf öğrencilerinin katıldığı bursluluk sınavı tarihlerini duyurdu. Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla geçtiğimiz yıllarda Eylül ayında düzenleniyordu. Yayınlanan yeni takvimde sınav takvimi öne çekildi.

21:57 - 22/11/2023 Çarşamba
Yeni Şafak
Foto:Arşiv
Foto:Arşiv

Milli Eğitim Bakanlığı son dakika bursluluk sınavına ilişkin takvimi yayınladı. Bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere devlet tarafından bir eğitim yılında 12 ay boyunca burs desteği sağlanıyor. Bursluluk sınavına katılabilmek için öğrencilerin ve ailelerin ekonomik şartları sağlaması gerekiyor. İşte sınav takvimi için son gelişmeler...

2024 BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?


MEB’den yapılan son dakika açıklamasında bursluluk sınavının 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirileceği duyuruldu.


İOKBS BAŞVURULARI NE ZAMAN?


Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiler ise yayımlanacak olan "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024"te yer alacak. Henüz bursluluk sınavı başvuru takvimi belli olmadı. Adaylar belirlenen takvim doğrultusunda okullardan veya e-Okul üzerinden sınava müracaat edebilecek.


MEB’DEN SINAVLAR HAKKINDA KRİTİK AÇIKLAMA!


MEB’den yapılan açıklamada “ Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00'da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek.


Daha önce öğretim yılı bitmeden yapılan bursluluk sınavları, koronavirüs salgını nedeniyle eylül ayı itibarıyla gerçekleştiriliyordu. Bu yıl 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı sona ermeden yaz tatili öncesinde öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girebilmeleri için 21 Nisan 2024 tarihinde, eğitim öğretim yılı tamamlanmadan yapılacak” ifadeleri kullanıldı.

#bursluluk sınavı
#MEB
#sınav takvim
7 ay önce