Dünya AB Yüksek Temsilcisi Borrell işgalcilerin katliamına sessiz kaldı Haması kınıyor İsraili destekliyoruz

AB Yüksek Temsilcisi Borrell işgalcilerin katliamına sessiz kaldı: Hamas'ı kınıyor İsrail'i destekliyoruz

Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Josef Borrell, işgalci İsrail kuvvetlerinin Filistin'i hedef alan saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, Hamas'ı kınadı. İsrail'in savunma hakkını desteklediklerini ifade eden Borrell, "Kutsal yerlerin ve ibadet yerlerinin statüsüne saygı duymalıyız." ifadelerini kullandı. Yüksek Temsilci, geçtiğimiz günlerde de AB'nin İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitesi olmadığını söylemişti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
AB Yüksek Temsilcisi Borrell işgalcilerin katliamına sessiz kaldı: Haması kınıyor İsraili destekliyoruz
Josep Borrell

AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, işgalci İsrail kuvvetlerinin Filistinli sivilleri hedef alan saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

"Hamas'ı kınıyor, İsrail'i destekliyoruz"

İsrail-Filistin arasında ateşkes, Gazze’ye insani yardım erişimi ve sivillerin korunması çağrısında bulunan Yüksek Temsilci, "Hamas’ın saldırılarını kınıyoruz, İsrail’in savunma hakkını destekliyoruz, ama bunun uluslararası insancıl hukuk açısından yapılması gerekiyor. Kutsal yerlerin ve ibadet yerlerinin statüsüne saygı duymalıyız" dedi.

"AB'nin kapasitesi yok"

Borrell, geçtiğimiz günlerde de AB'nin İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitesi olmadığını söylemişti.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213 kişi yaşamını yitirdi, 1442 kişi yaralandı.

AB Yüksek Temsilcisi Borrell: İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitemiz yok
DÜNYA
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitemiz yok

Londra'da 'Özgür Filistin' sloganı atan İngiliz polisine soruşturma
OYNAT 00:26
Londra'da 'Özgür Filistin' sloganı atan İngiliz polisine soruşturma
İngiliz polisi, 15 Mayıs'ta başkent Londra'da İsrail'in Gazze ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto eden göstericilere destek veren kadın polis memuru hakkında soruşturma başlattı. İngiltere'de sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, polis memuru, Londra'da düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı Filistin'e destek gösterisinde protestocularla konuşmuş ve 'Özgür Filistin' sloganı atmıştı.

Batı Şeria'daki gösteriler sırasında işgalci İsrail askerlerine ateş açıldı
OYNAT 00:33
Batı Şeria'daki gösteriler sırasında işgalci İsrail askerlerine ateş açıldı
Yüzlerce sivilin düzenlediği gösteri sırasında Bet El kontrol noktasında işgalci İsrail askerlerine ateş açıldığı bildirildi. Bir işgalci askerin yaralandığı öğrenilirken konuyla ilgili resmi açıklama yapılmadı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.