Dünya Brezilyada kıyılarındaki petrolü temizleyen 17 kişi hastaneye kaldırıldı 5 bin askerde de aynı semptomların görülmesinden endişe ediliyor

Brezilya’da kıyılarındaki petrolü temizleyen 17 kişi hastaneye kaldırıldı

Brezilya’da kıyılarındaki petrolü temizleyen 17 kişi hastaneye kaldırıldı: 5 bin askerde de aynı semptomların görülmesinden endişe ediliyor

Brezilya’da bir haftadır petrol sızıntısı nedeniyle sahile vuran petrol tortularını temizleyen 17 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Sızıntı sonrasında bölgeye 2 gün önce takviye asker gönderilmesi kararı alınmıştı. 5 bin askerde de aynı semptomların görülmesinden endişe ediliyor.

Haber Merkezi IHA
Binlerce gönüllü petrolü temizlemek için bölgeye gitmişti.
Binlerce gönüllü petrolü temizlemek için bölgeye gitmişti.

Brezilya’nın kuzeydoğu kıyılarında bilinmeyen nedenle meydana gelen petrol sızıntısı 9 eyalette en az 200 plajda çevre felaketine yol açtı. Plajlara ulaşan petrolü temizlemek için gönüllü olarak çalışan en az 17 kişi hastanelik oldu.

ABD'nin gizli planı ortaya çıktı: Petrolün geliri SDG'ye bırakılsın
DÜNYA
ABD'nin gizli planı ortaya çıktı: Petrolün geliri SDG'ye bırakılsın

Hastalarda baş ağrısı, baş dönmesi, kusma, kızarıklık ve ciltte kırmızı lekeler gibi semptomlar görüldüğü belirtildi.

Kıyılardaki kaplumbağalar da petrolden zarar gördü.

5 bin askerde de aynı semptomların görülmesinden endişe ediliyor

Binlerce gönüllünün yanı sıra petrolü temizlemek için bölgeye gönderilen 5 bin askerde de aynı semptomların görülmesinden endişe ediliyor.

Yerel yetkililer temizlik işlerine katılan tüm gönüllülerin kontrol için acil olarak hastanelere başvurmalarını istedi. Sızıntı sonrasında bölgeye 2 gün önce takviye asker gönderilmesi kararı alınmıştı.

İzmir’de halkı tedirgin eden görüntü: Sahil şeridi kapatıldı
GÜNDEM
İzmir’de halkı tedirgin eden görüntü: Sahil şeridi kapatıldı

Petrol kıyılara kadar geldi, zarar verdi.


Brezilya petrol sızıntısı için Venezuela’yı suçluyor

Brezilya hükümeti, petrol sızıntısıyla ilgili Amerikan Devletler Örgütü’ne (OAS) başvurdu. Brezilya Çevre Bakanı Ricardo Salles, Brezilya Devlet Başkan Jair Bolsonaro’nun petrol sızıntısıyla bağlantılı olarak Venezuela’dan bilgi alınması için OAS’a başvuruda bulunduğunu söyledi.

ABD’nin Venezuela’ya uyguladığı yaptırımlar çerçevesinde Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, bir askeri harekata destek vereceğini söylemişti.

Binlerce kişi petrolü temizlemek için gönüllü olmuştu.

Kıyılardaki canlılar petrolden zarar gördü.
Abone Ol Google News
İzmir depreminde yaralanan yakınlarını merak edenlere çağrı: 184 SABİM hattını arayın
Gündem

İzmir depreminde yaralanan yakınlarını merak edenlere çağrı: 184 SABİM hattını arayın

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), İzmir depreminde yaralanan yakınlarını merak edenlere 184 hattı üzerinden bilgi sağlıyor. Hattı arayan vatandaşların yakınlarının yaralı olup olmadığı bilgisine ulaşabildiğini belirten Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı Arife Arslan Bucak, ''Depremin ardından geçen 26 saat süresince aralıksız olarak vatandaşlara yaralı yakınlarıyla ilgili bilgi verildi, vatandaşların bilgilendirilmesine devam ediliyor" dedi.
Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman'dan Erdoğan'a başsağlığı mesajı
Gündem

Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman'dan Erdoğan'a başsağlığı mesajı

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası çok sayıda ülkeden Türkiye'ye yönelik başsağlığı ve destek mesajları gelmeye devam ediyor. Son olarak Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı mesajı gönderdi.
İzmir'deki depremin ardından korkutan açıklama: Daha büyük deprem giderek yaklaşıyor
Ekonomi

İzmir'deki depremin ardından korkutan açıklama: Daha büyük deprem giderek yaklaşıyor

İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası uzmanlardan korkutan bir açıklama geldi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, İzmir depreminin ardından büyük Marmara depremiyle ilgili, “Bunlar daha büyük depremlerin ayak sesleri giderek yaklaşıyor” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.