Dünya Cezayiri kum fırtınası vurdu

Cezayir’i kum fırtınası vurdu

Cezayir’in doğusundaki M’sila eyaletinde yer alan Ain El-Hajal bölgesini kum fırtınası vurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Cezayir’i kum fırtınası vurdu
Kum fırtınası gökyüzünü kızıla çevirdi.

Cezayir’in doğusundaki M’sila eyaletinde yer alan Ain El-Hajal bölgesini kum fırtınası vurması sonucu gökyüzü kızıla büründü.

Görüş mesafesini önemli ölçüde azalmasına neden olan fırtına, trafiği durma noktasına getirdi. Polis, sürücülere araçlarını yavaş ve dikkatli sürmeleri konusunda uyardı.

Solunum rahatsızlığı olanların ise mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları tavsiye edildi.

Cezayir'de orman yangınlarını söndürme çalışmaları esnasında şiddetli yağmur yağdı
OYNAT 00:38
Cezayir'de orman yangınlarını söndürme çalışmaları esnasında şiddetli yağmur yağdı
Cezayir'de çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları sırasında yağmur yağdı, itfaiyeciler ile halk bir araya gelerek bu anları kutladı.

Cezayir'ın Khinchela eyaletinde Pazar günü çıkan orman yangınları bölgedeki yaşamı olumsuz etkilemişti. Hava sıcaklığının artmasının ardından çıkan yangınları sündürmek için 500 itfaiyeci, 45 kamyon ve iki helikopter bölgeye gönderildi. Yangınlarda ölü veya yaralı olmazken, bölgede yaşayan 24 aile tahliye edildi. Cezayir İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bölge sakinlerin dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği duyuruldu.

Yangınların büyük bir kısmı kontrol altında alınırken, yangını söndürme çalışmaları sırasında şiddetli yağmur başladı. Yağış bölge halkını sevindirdi. Yağmur sırasında bölge sakinleri ve itfaiye ekipleri bir araya gelerek bu anları kutladı.

Sahra çölüne kar yağdı
OYNAT 00:47
Sahra çölüne kar yağdı
Sahra Çölü'nün Cezayir sınırlarındaki bölgesine yağan kar muhteşem görüntüler oluşturdu. Cezayir'in Naama eyaletinin Ain Sefra kasabasında termometrelerin eksi 3 dereceyi göstermesiyle Sahra Çölü'ne kar yağdı. Kasabaya 42 yıldır 4'üncü kez yağan kar eşsiz görüntüler oluşturdu. Kasabaya daha önce 1979, 2017 ve 2018 yıllarında kar yağmıştı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.