Dünya En zengin 6 kişinin serveti, en yoksul 13 milyon 200 bin kişinin servetine eşit

En zengin 6 kişinin serveti, en yoksul 13 milyon 200 bin kişinin servetine eşit

İngiltere'de en zengin 6 kişinin serveti, en yoksul 13 milyon 200 bin kişinin servetine eşit. Araştırmalara göre İngiltere'nin en zengin 6 kişisi 39,4 milyar sterlinlik mal varlığına sahip.

Haber Merkezi Diğer
İngiltere'de gelir adaletsizliği ile ilgili yapılan araştırmalarda çarpıcı sonuçlar elde edildi.
İngiltere'de gelir adaletsizliği ile ilgili yapılan araştırmalarda çarpıcı sonuçlar elde edildi.

İngiltere'de gelir eşitsizliğine dair bir araştırmaya göre, ülkede en zengin 6 kişinin serveti, en yoksul 13 milyon 200 bin kişinin servetine eşit.

İngiliz Guardian gazetesinin haberleştirdiği Equality Trust isimli yardım kuruluşunun çalışmasına göre, İngiltere'nin en zengin 6 kişisi 39,4 milyar sterlinlik (yaklaşık 294 milyar Türk Lirası) mal varlığına sahip.

Equality Trust isimli yardım kuruluşu, İngiltere'de 14 milyon insanın yoksulluk içerisinde yaşadığına da dikkat çekti.

Bu kişilerden 4 milyonunun yoksulluk sınırının yarısının da altında gelirinin olduğu ve 1,5 milyonunun daha da kötü koşullar içerisinde yaşadığı kaydediliyor.

Equality Trust kuruluşundan Wanda Wyporska, "Çok zengin olanlar ve çoğunluk arasında bu derece büyük bir uçurum çok tehlikeli. Çok az sayıda insanın elinde bu kadar aşırı bir servetin toplanması, ekonomik sistemin ne kadar çarpık olduğunu gözler önüne seriyor" ifadelerini kullandı.

"İngiltere'nin ekonomisi çok az sayıda kişi için milyarlar ve milyonlar içinse yoksulluk getiriyor."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.