Dünya FETÖnün malikanesinden silah sesleri geliyor

FETÖ'nün malikanesinden silah sesleri geliyor

Terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki malikaneden silah seslerinin duyulduğu belirtiliyor. Bölgede yayın yapan yerel bir gazetede, silah seslerinin bölge halkını tedirgin ettiği ifade edildi. Pensilvanya'da yaşayan bir kişi, "Kamptan yıllardır gelen silah seslerinden dolayı ailem için endişeleniyorum" dedi. Halktan bir başka kişi de, "Neden kilise toplantılarımıza ve ayinlerimize geliyorlar? Okullarda, çocuklarımıza Gülen'in öğretilerinin verilip verilmediğinden endişeliyiz" diye konuştu.

Haber Merkezi AA
Anadolu Ajansı, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki örgütün kampını havadan görüntülemişti.
Anadolu Ajansı, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki örgütün kampını havadan görüntülemişti.

ABD'de Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Pensilvanya'daki kampı hakkında çevre sakinleri, kampla ilgili endişelerini ve kafalarındaki soru işaretlerini paylaşmaya devam ediyor.

FETÖ'nün kampının bulunduğu Pensilvanya eyaleti ve çevresinde yayım yapan "The Press" adlı gazetede "Toplum Farkındalığı Devam Ediyor" başlığıyla yeni bir makale yayımlandı.

Aynı gazetede geçen hafta çıkan "Toplum Farkındalığı" başlıklı makaleye atıfla kaleme alınan yazıda, FETÖ kampının bulunduğu Saylorsburg çevresinde yaşayan yerel halkın endişeleri yer aldı.

Makalede, FETÖ'nün üniversiteler ve yerel kiliselere sızmasından endişe duyulduğuna işaret edilerek, halkın şu ifadelerine yer verildi:

Neden kilise toplantılarımıza ve ayinlerimize geliyorlar? Okullarda, çocuklarımıza Gülen'in öğretilerinin verilip verilmediğinden endişeliyiz

FETÖ'nün terör kampından en net görüntüler
OYNAT 02:21
FETÖ'nün terör kampından en net görüntüler
15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki örgütün kampı havadan görüntüledi.

FETÖ'nün kampının "yetkili olmayanların giremeyeceği bir bölge" gibi olmasının tedirginlik yarattığına değinilen makalede, "Bu bölgenin kontrolünü ellerine almalarından endişeliyiz, son zamanlarda çevrede birçok ev alıyorlar." denildi.

"Ailem için endişeliyim"

Makalede bölgede yaşayanların "Kamptan yıllardır gelen silah seslerinden endişeliyiz. Ailem için endişeliyim", "3 çocuk annesi olarak bu kamptan endişeliyim. Bir din adamını korumak için neden silahlı güvenlik görevlileri kullanıyorlar?" şeklindeki görüşlerine de yer verildi.

Makalede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kim olduğuna ve FETÖ'nün sözleşmeli okullarının durumuna ilişkin video ve yazıların yer aldığı internet bağlantıları da paylaşıldı.

FETÖ'cü hainlerin Pensilvanya'da kaldığı 12 otel mercek altında
FOTOĞRAF 12
Title
FETÖ elebaşından direktif almaya gidenlerin isimlerinin belirlenmesi için çevredeki oteller tek tek çıkarıldı.
Title
İşte belirlenen oteller..
Title
Days Inn
Title
Best Western Plus Poconos Hotel
Title
Westminster Hotel
Title
Holday Inn Express
Title
Society Hill Hotel
Title
Holiday Inn Midtown
Title
Best Western Airport Plaza
Title
Quality Inn
Title
Ramada White Hall
Title
Country Inn Suites
FETÖ'cü hainlerin Pensilvanya'da kaldığı 12 otel mercek altında
FETÖ elebaşı Gülen'i ziyarete giderek talimat alan kripto isimleri belirlenmesi için Pennsylvania'daki çiftliğin çevresindeki bölgelerde bulunan 12 otelin haritası çıkarıldı. 15 Temmuz darbe girişiminden bir kaç gün öncesinde Gülen'le görüşen 12 isim de bu yolla belirlenmişti. Akşam'ın haberine göre otellerde kalanlar tek tek tespit ediliyor.

FETÖ tehlikeli bir ideoloji üzerine kurulu

The Press'de geçen perşembe yayımlanan makalede, FETÖ'nün ABD'deki sözleşmeli okullardan kazandığı paralarla vakıflar, dernekler, kültür merkezleri ve benzeri kuruluşlar kurarak ağını genişlettiğine işaret edilerek, örgütün ABD yasalarını da zaman zaman ihlal ettiği belirtilmişti.

REKLAM

Makalede, "FETÖ'nün tehlikeli bir ideoloji üzerine kurulu olduğu" vurgulanmıştı.

FETÖ elebaşı Gülen'in gayrimenkul almasından duyulan endişeye işaret edilen makalede, kamptaki olağanüstü güvenlik önlemlerinin halk arasında şüphe uyandırdığına dikkat çekilmişti.

Pensilvanya'da FETÖ protestosu
OYNAT 00:49
Pensilvanya'da FETÖ protestosu
Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni FETÖ elebaşının kaldığı yerin karşısında kurulan dev ekrandan izleyen vatandaşlar darbe girişimini protesto etti.

"Çevredekiler kampta neler olup bittiğini anlama fırsatı buldu"

Kasaba yakınındaki Wind Gap bölgesinde yaşayan ve temizlik şirketi işleten Amerikalı John Favere, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, söz konusu makalelerin toplumu bilgilendirmesi bakımından çok faydalı olduğunu belirtti.

Favere, muhitlerinin tam ortasında bulunan yerleşke hakkında daha önce fikir sahibi olmadıklarını söyleyenlerin makaleyi okuduklarında orada neler olup bittiği anladıklarına dikkati çekti.

Bu kişilerin kampın silahlı korumalar tarafından korunmasına şaşırdığını anlatan Favere, "Neticede civarda yaşayanlar, bu makaleler sayesinde kampta neler olup bittiğini anlama fırsatı buldu." ifadesini kullandı.

Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
FOTOĞRAF 10
Title
İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin İzmir, Ankara, Erzurum ve Manisa'yı da kapsayan operasyonunda, FETÖPDY mensuplarının kullandığı ByLock ismli gizli programdan yapılan yazışmalar ele geçirildi.
Title
Bir örgüt üyesinin cep telefonu ekranının fotoğrafını almasıyla ulaşılan mesajlarda, örgütün Bergama ilçesindeki esnaflardan sorumlu imamının örgütün faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin yanında kendisine bağlı gruba FETÖPDY operasyonları ile ilgili uyarılarda bulunması dikkati çekti.
Title
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Title
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Title
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Title
Operasyonda elde edilen belgeler ışığında deşifre edilen ByLock yazışmalarında esnaf imamının ABD kamp başlığı altında ocak ayında yaptığı bir paylaşımda, Amerika genelinde yapılan otel programlarının genel olarak iyi geçtiği anlatıldı H.E'ye. Şerif Ali Tekalan abi söz aldı. Programlardan birkaçına FBI'dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti. ifadesini kullandığı görüldü.
Title
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Title
Bank Asya başlığıyla yapılan bir başka paylaşımda ise seçimlerin akabinde özellikle İstanbul ve İzmir'de yoğunluklu bir para çekimi olduğu vurgulanarak, bunu engellemek için Bank Asyadaki para çekimlerinin durdurulması gerektiği belirtiliyor ve örgüt üyelerinin üzerlerindeki panik havasını dağıtmaları isteniyor.
Title
Ele geçirilen ve şifresi kırılan muhasebe kayıt sisteminde de aynı esnaf grubunun geçen yıl topladığı kurban bağış miktarları ve ilgili harcamalar görülüyor. Muhasebe kayıtlarında kurban kesimi için 185 bin lira toplandığı, bunun 91 bin lirasının Merkez kurban ödemesi olarak Pensilvanya'ya gönderildiğinin yazılı olması dikkati çekiyor.
Title
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Kurban paralarının yarısı Pensilvanya'ya
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu "imamı" olduğu belirtilen bir kişinin, "ByLock" üzerinden yaptığı yazışmalarda, çeşitli uyarılarda bulunduğu ve örgüt faaliyetlerini anlattığı belirlendi.

"FETÖ'nün göstermelik komşuluğu zamanla sona erdi"

30 yıldır Pensilvanya'da yaşayan ve hem eyalet genelinde hem de Demokrat Parti çevrelerinde etkili bir isim olan, Türk iş adamı Murat Güzel de FETÖ kampının çevre halkı üzerindeki izlenimlerini aktardı.

Bölge halkının FETÖ kampından dolayı endişeli olduğunu söyleyen Güzel, hem Türk kökenli hem de siyasette aktif olması nedeniyle çevre sakinlerinin gelip kendisine endişelerini anlattığını dile getirdi.


REKLAM

Güzel, FETÖ'nün ilk yıllarda, az da olsa çevresiyle komşuluk ilişkileri olduğunu, Türklerin çocuklarını kimlik kaybına uğramaması için yaz okullarına gönderdiğini anlatarak, şöyle devam etti:

Zamanla bu sözde hizmet yapısı büyüyüp güçlü bir hal aldı ve sır küpüne dönüştü. Artık insanları kendi yapılarına hizmet ettirmeye başladılar. 17 Aralık'tan sonraki süreçte de siyasilere Türkiye'yi kötülemeyi öncelik haline getirdiler. Türkler bu yapıdan uzaklaşmaya başlayınca yerel halk da uzaklaşmaya başladı. Göstermelik komşuluk ilişkileri de sona erdi.

"FETÖ artık mızrağı çuvalda saklayamayacak"

Yerel halkın, kampa gelip gidenlerin sayısının artmasından ve silahlı korumalardan rahatsızlık duymaya başladığını kaydeden Güzel, "Yerel halk, birçok kez bana gelip bunların Türkiye'de ne yaptığını sordu. Amerikalıların gözünde kendileri Türk ama Türkiye'yi kötülüyorlar. 'Biz cemaatiz' diyorlar ama kapıda silahlı korumalar var. Türkiye'de FETÖ'nün kendini saklayarak neler yaptığını gördük. Amerikalıların FETÖ hakkındaki endişesini yerel bir gazetede belirtmesi önemli bir süreç. Zamanla mızrağı çuvalda saklayamayacaklar." diye konuştu.

MİT'in yurt dışı paketlemelerinin ardından teröristbaşını korku sardı!
OYNAT 01:05
MİT'in yurt dışı paketlemelerinin ardından teröristbaşını korku sardı!
Son günlerde MİT'in Fetullahçı teröristlere karşı artan yurt dışı paketlemelerinin ardından teröristbaşı Gülen'i korku sarmış durumda. Gülen, "Hiçbir yerde ulu orta dolaşmayın. Her an kaçırabilirsiniz." diyerek Fetullahçı hainlere talimatlar vermeye devam ediyor.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.