Dünya Hamastan Şehitlere Vefa Cumasına aktif katılım çağrısı

Son dakika Kudüs haberleri: Hamas'tan 'Şehitlere Vefa Cuması'na aktif katılım çağrısı

Hamas'tan 'Şehitlere Vefa Cuması'na aktif katılım çağrısı

Hamas, Batı Şeria'daki Filistinlilere, yarın düzenlenecek olan 'Şehitlere Vefa Cuması' eylemlerine aktif katılmaları çağrısı yaptı.

Haber Merkezi AA
Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye
Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye

Hamas, Batı Şeria'daki Filistinlilere, yarın düzenlenecek "Şehitlere Vefa Cuması" eylemlerine aktif katılım çağrısında bulundu.

Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, cuma eylemlerine katılımın gerekliliğine işaret edilerek, "Tüm komploları, başta Kudüs olmak üzere Filistin davasını tasfiye çabalarını kararlılığıyla başarısız kılan halkımızı, savunmasız şehitlerimizin kanlarının boşa gitmediği mesajını açık bir şekilde vermek için işgalci karşısında öfkeyle ayağa kalkmaya davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, İsrail'in Gazzelileri hedef alan katliamı karşısında bu eylemlerin sürdürülmesinin, Filistin davasını yitip kaybolmaktan koruduğu, dünyanın gündemine soktuğu kaydedildi.

İsrail askerlerinin, pazartesi günü ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

Macron işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı
DÜNYA
Macron işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı

İsrail'i korkutan senaryo
EKONOMİ
İsrail'i korkutan senaryo

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.