Dünya İsrailden işgal karşıtı Filistinli genci gözaltına aldı

İşgalci İsrail, Yerleşim Karşıtı Gençler Topluluğu Koordinatörü İsa Amr'i gözaltına aldı

İsrail'den işgal karşıtı Filistinli genci gözaltına aldı

İsrail askerlerinin, Yerleşim Karşıtı Gençler Topluluğu Koordinatörü İsa Amr'ı gözaltına aldığı belirtildi.

AA
İsrail güçleri Yerleşim Karşıtı Gençler Topluluğu Koordinatörü İsa Amr'i gözaltına aldı
İsrail güçleri Yerleşim Karşıtı Gençler Topluluğu Koordinatörü İsa Amr'i gözaltına aldı

Yerleşim Karşıtı Gençler Topluluğu Koordinatörü İsa Amr, 1994'te El Halil'deki İbrahim Camisinde yaşanan katliamdan sonra kapatılan Şuheda Caddesi'nin yeniden açılması için düzenlenen barışçıl gösteriler sırasında gözaltına alındı.

Filistin'deki en önemli aktivistlerden biri olan Amr daha önce de defalarca İsrail askerleri tarafından gözaltına alınmış ve kefaletle serbest bırakılmıştı.

Yahudiler, 1994 yılına kadar belli saatlerde İbrahim Camisi'nde bulunan "Hazreti İbrahim'in kabrini" ziyaret edebiliyordu. Baruch Goldstien isimli aşırı sağcı Yahudinin 25 Şubat 1994'te cami cemaati üzerine ateş açarak 29 Filistinliyi öldürmesi ve 125'ini yaralamasının ardından İsrail yönetimi, güvenlik gerekçesiyle caminin yarısını Yahudiler için mabede dönüştürmüştü.

El Halil kentinin en önemli caddelerinden biri olan ve kentin kuzey ile güney taraflarını birbirine bağlayan Şuheda Caddesi, İbrahim Camisi'nde yaşanan katliamın ardından İsrail yönetimi tarafından kapatılmıştı.

Esed rejimi İsrail uçaklarına müdahale etti
DÜNYA
Esed rejimi İsrail uçaklarına müdahale etti

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.