|

Trump'tan 'Irak' çıkışı: Petrol için belki şansımız vardır

ABD'nin yeni Başkanı Trump, CIA merkezine yaptığı ziyarette tartışılacak bir açıklamada bulundu. Trump, "Eğer Irak petrolünü biz alsaydık DEAŞ olmazdı. Belki yeni bir şansımız vardır" diye konuştu.

Yeni Şafak
23:48 - 21/01/2017 Cumartesi
Güncelleme: 00:59 - 22/01/2017 Pazar
Yeni Şafak

ABD'nin yeni Başkanı Trump, Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) Kuzey Virginia'daki genel merkezini ziyaret etti.Trump konuşmasında çok tartışılacak bir açıklamada bulunarak, "Irak petrollerini biz alsaydık, DEAŞ olmazdı. Irak petrollerini almak için belki yeni bir şansımız vardır" dedi.CIA ile ilişkileri yumuşatıyor


ABD Başkanı Donald Trump, görevinin ilk gününde Merkezi Haber Alma Teşkilatının (CIA) Virginia'daki merkezini ziyaret ederek medyanın kendisi ile ABD istihbarat teşkilatları arasında bir kin varmış algısını yarattığını, CIA'in yanında olduğunu söyledi.Rusya'nın Trump lehine ABD başkanlık seçimlerini etkilediği iddiaları ile gündeme gelen Trump-CIA kavgasının ardından yeni Başkan'ın ilk durağının CIA merkezi olması ilişkilerin yumuşayacağı sinyalini veriyor.CIA çalışanları ile bir araya gelen Trump, "Ben yüzde 1000 sizinleyim. İstihbarat toplumu ve CIA'ye yönelik Donald Trump'tan daha güçlü hisleri olan kimse yok. Arkanızdayım. Daha çok arkanızda olacağım.” dedi.
#Donald Trump
#Petrol
#Irak
#DEAŞ
7 yıl önce
default-profile-img