Dünya Türkiye IŞİD mevzilerini vurdu

Türkiye IŞİD mevzilerini vurdu

Kilis'te Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir astsubayın şehit edilmesinin ardından TSK'nin IŞİD mevzilerini vurdu. TSK tanklarının Suriye'ye ateş açtığı, bir IŞİD militanının öldürüldüğü ifade edildi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre IŞİD'in kontrolündeki bölgeden 5 terörist ateş açtı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye IŞİD mevzilerini vurdu
Kilis'te Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir astsubayın şehit edilmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Suriye'de IŞİD'in kontrolündeki bölgeleri vurdu.

TSK'dan ilk açıklama

TSK'dan yapılan açıklamada,

"23 Temmuz 2015 günü saat 13.30'da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1'inci Hudut Alayı (Oğuzeli/Gaziantep) Dağ Hudut Karakolu sorumluluk sahasında görevli unsurlarımıza sınırın Suriye tarafında DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki bölgeden silahlı beş teröristçe açılan ateş sonucu, bir Kahraman Astsubayımız şehit olmuş, iki Uzman Çavuşumuz yaralanmıştır. Personelimize ateş eden DEAŞ mensubu terörist silahlarıyla (1 roketatar, 1 AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Ayrıca yine DEAŞ mensubu teröristlere ait 3 araç vurularak ağır hasar verdirilmiştir. Şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz." denildi


F-16 uçakları havalandı

Türkiye'nin Suriye'ye girmesinin ardından Diyarbakır'da çok sayıda F16 savaş uçağı sınıra doğru hareket etti.

Angajman kuralları gereği anında karşılık verildi

IŞİD militanlarının Türkiye'ye ateş açıp bir astsubayımızı şehit etmesinin ardından, TSK'ya ait 4 tank angajman kuralları gereği anında karşılık verdi.

IŞİD'le sıcak çatışma

Kilis bağlı Elbeyli köyü karşısında Çobanbey kasabası civarındaki Türk askerlerine Suriye tarafından ateş açıldı. IŞİD'in kontrolündeki bölgeden gelen saldırıda 1 astsubay şehit olurken, 4 asker yaralandı. TSK saldırıya anında karşılık verdi. Önce bölgeye konuçlandırılan obüs ve tanklarla ateş açıldı. IŞİD güçlerine hafif silahlarla da müdahale edildi. Sıcak temasın sürdüğü Suriye topraklarındaki Ayyaşe Türkmen köyünün tamamen boşaltıldığı ve IŞİD'in kontrolünde olduğu biliniyor.

Kilis sınırından ilk görüntüler!
OYNAT 00:42
Kilis sınırından ilk görüntüler!
Kilis'te, Suriye tarafından ateş açılması sonucu bir astsubay şehit olurken, 2 uzman çavuş da yaralandı.
Suriye tarafından ateş açılması üzerine Türk askerinin de anında karşılık verdiği belirtildi. Çatışma devam ederken, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı'nın da bölgeye gittiği belirtildi.
Diğer yandan, çatışma bölgesine takviye askerler gittiği kaydedildi.


Bir IŞİD militanı öldürüldü


Türk tanklarının girdiği Suriye'de IŞİD mevzileri ateş altına alındı. Bu sırada bir IŞİD militanının öldürüldüğü ifade edildi.

Sınırda asker teyakkuzda

Yavuzlu köyü Ardıçlı Mahallesi'nin Suriye sınırında bulunan Öncü Hudut Karakolu, İnanlı köyü İnanlı Hudut Karakolu, Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili köyünde Çerçili Hudut Karakolu'nun bulunduğu alanın Kilis Valiliği tarafından 5 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan etmesinden nedeniyle sınır birlikleri rutin devriyelerini sürdürdükleri belirtilmişti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.