Ekonomi Bakan Ersoy açıkladı Bu yıl rekor bekliyoruz

Almanya’dan gelecek turist sayısında rekor bekleniyor

Bakan Ersoy açıkladı: Bu yıl rekor bekliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Almanya’dan gelecek turist sayısında bu yıl rekor bekliyoruz” dedi. Alman Seyahat Acentaları Birliği'ne göre erken rezervasyon satışları yüzde 123, ciro ise yüzde 140 oranında arttı.

Haber Merkezi IHA
Alman turist sayısında rekor bekleniyor.
Alman turist sayısında rekor bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uluslararası temasları kapsamında dünyanın en büyük seyahat endüstrisi örgütlerinden Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ile bir araya geldi.

Yüzde 140 arttı

Berlin’de gerçekleşen görüşmede, Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısına ilişkin yıl bazında kıyaslamalar yapıldı. DRV’nin açıkladığı rakamlara göre, erken rezervasyon satışları yüzde 123, ciro ise yüzde 140 oranında arttı.

'BU YIL REKOR BEKLİYORUZ'

Bakan Ersoy, erken rezervasyon satışlarındaki yüzde 123’lük artışın yılın henüz başında kaydedildiğine işaret ederek, “Almanya’dan gelecek turist sayısında bu yıl rekor bekliyoruz. Herr Fiebig ile yaptığımız toplantı oldukça verimli geçti. İki ülkenin turizm potansiyelinin yanı sıra nitelikli Alman turistlerin Türkiye’ye gelmesi için izlenecek yol haritasını da ele aldık” ifadelerini kullandı.

Bankalar yüzlerce aracın peşinde
GÜNDEM
Bankalar yüzlerce aracın peşinde

TOKİ’den gayrimenkul atağı
EKONOMİ
TOKİ’den gayrimenkul atağı

Dört aydır fazla veriyor
EKONOMİ
Dört aydır fazla veriyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.