Ekonomi Financial Times Türk Lirasındaki çatışma sona erecek

Financial Times: Türk Lirası'ndaki çatışma sona erecek

ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un İzmir'de yargılandığı davadan beraat etmesinin yankıları piyasalara da yansıdı. Karar sonrası borsa yüzde 2'den fazla artışla 97 bin 168 puana kadar yükseldi. Financial Times'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise kararın Türk Lirası'nı baltalayan çatışmayı sona erdireceği yazıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Brunson kararı ile Türk Lirası'nı baskılayan çatışmada sona erecek.
Brunson kararı ile Türk Lirası'nı baskılayan çatışmada sona erecek.

ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un İzmir'de yargılandığı davadan tahliye kararı çıktı.

Karar sonrası piyasalarda da hareketlilik yaşanmaya başladı. Dolar 5,98'e kadar çıkıp yeniden düşüşe geçerek 5,92 seviyelerini görürken, euro ise 6,94 seviyelerine kadar tırmandı.

Kararın etkisi Borsa İstanbul'a pozitif yansıdı. BİST100 yüzde 2.0'den çok artışla 97 bin 168 puana kadar yükseldi. Gün içinde 93 bin 398 puana kadar gerileyen BİST 100'de dalgalanma marjı yaklaşık 4 bin puana kadar genişledi.

Dolarda Brunson hareketliliği
EKONOMİ
Dolarda Brunson hareketliliği

Türk Lirası'nı baltalayan çatışma sona erecek

İngiliz Financial Times'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise kararın Türk Lirası'nı baltalayan benzeri görülmemiş çatışmayı sona erdireceği vurgulandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.