GündemABDden PKKya FETÖ sözü

ABD'den PKK'ya 'FETÖ' sözü

Jandarma Genel Komutanlığı'nın TBMM Darbe Araştırma Komisyonu'na gönderdiği rapor, FETÖ'cü hainlerin DEAŞ ve PKK ile nasıl işbirliği yaptığını gözler önüne serdi. 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde PKK telsizlerinden 'Askerlere karşı eylem yapmayın' talimatı ve PKK'nın sözde yöneticilerinin "ABD bize söz verdi, sonbaharda Erdoğan devrilecek. Direnirse FETÖ, PKK ve sol örgütler Gezi'den daha büyük bir ayaklanma çıkaracak" dedikleri bilgilerine ulaşıldı.

Haber MerkeziDiğer
TBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonuna, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrası terör örgütlerinin faaliyetleriyle ilgili rapor sundu. Eldeki istihbari çalışmalar, teröristlerin ifadeleri ve telsiz konuşmaları neticesinde hazırlanıp gönderilen raporda FETÖ'nün PKK ve DEAŞ ile birlikte hareket ettiği, işbirliği içinde olduğunu gözler önüne serdi.

ABD ve NATO söz vermiş


Akşam gazetesinin haberine göre belgede; PKK'lı üst düzey bazı yöneticilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonbaharda devrileceğine dair ABD ve NATO'nun kendilerine söz verdiği, direnmesi durumunda ise FETÖ, PKK ve diğer sol örgütlerle Gezi'den daha büyük bir iç karışıklık çıkartacağı şeklinde bilgiler geldiği belirtildi. Ayaklanmayı başlatacak olanların da PKK terör örgütü, 9 sol terör örgütü, Nusayriler, Aleviler, Fetullahçılar ve duyarlı halk kesimi olduğu şeklinde bilgi yer aldı.

PKK-Gülen işbirliği itirafı

Bölücü terör örgütünün Avrupa Sorumlusu Zana Azad isimli teröristin 26 Nisan 2016'da sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajda; “Fetullah Gülen'i sevmediğimi herkes bilir. Ama AKP-DEAŞ faşizminin yıkılması için devrimci halkların Gülen'le yaptığı işbirliği en doğru karardır” şeklinde mesaj paylaştığına vurgu yapıldı. Böylece ittifak yaptıkları ortaya çıktı.

"Askere eylem yapmayın"

Darbeye katılan FETÖ üyesi rütbeli iki kişi, Şırnak Uludere bölgesinden Kuzey Irak'a geçti. FETÖ'cülerin geçişinin ardından teröristleri telsizinden uyararak , "Askerlere eylem yapmayın" talimatı verdi. Bir teröristin itirafında bölgede görev yapan FETÖ'cü subayların DEAŞ'lı teröristlerin sınırdan geçirdikleri patlayıcılardan haberleri olduğunu, geçmeden önce FETÖ'cü askerlere bilgi verildiği belirtildi.

Şoke eden itiraf

Gözaltına alınan Suriye uyruklu Muhammed El Süleyman sorgusunda, patlayıcıları Türkiye'ye Elvan Yüzbaşı olarak tanıdığı istihbarat görevlisine aktardığını söyledi. Elvan Yüzbaşı olarak bilinen Jandarma Astsubay Başçavuş İrfan Çetinkaya'nın ihraç edildiği ortaya çıktı.

FETÖ-PKK ittifakını belgeleyen itiraf
GÜNDEM
FETÖ-PKK ittifakını belgeleyen itiraf


Köy korucuları 'FETÖ-PKK' ilişkisine işaret etti
GÜNDEM
Köy korucuları 'FETÖ-PKK' ilişkisine işaret etti

Alanyaspor-Trabzonspor | CANLI
Spor

Alanyaspor-Trabzonspor | CANLI

Süper Lig'in 23. haftasında ligde 6 maçtır kazanamayan Trabzonspor, Alanyaspor'un konuğu oluyor.
Fernandao'ya ölüm tehdidi
Spor

Fernandao'ya ölüm tehdidi

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Fernandao'nun Vitoria forması giyen Kanu'ya,"Korkak palyaço" demesi nedeniyle ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.
Emre Mor oyuna girdi takım arkadaşına gol attırdı
Spor

Emre Mor oyuna girdi takım arkadaşına gol attırdı

Celta Vigo'da forma giyen milli futbolcumuz Emre Mor, Eibar'la oynanan mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil oldu. 0-0 devam eden karşılaşmada oyuna girdikten sonra takımı adına olumlu işler yapan Emre Mor, İago Aspas'ın attığı golde de asisti yapan isim oldu.
e-Devlet seferberlik sorgulama
Gündem

e-Devlet seferberlik sorgulama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milli seferberlik açıklaması ardından e-Devlet seferberlik sorgulaması gündem oldu. e-Devlet seferberlik emri sorgulama nedir? Milli seferberlik nedir? Seferberlik ne anlama geliyor? Seferberlikte neler yapılır? Milli seferberlik hangi durumlarda ortaya çıkar? İşte seferberlik ile ilgili detaylar ve e-Devlet seferbelik emri sorgulama girişi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede sivilleri vurduğu iddialarına "Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" ifadeleriyle tepki gösterdi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" diye konuştu.