Gündem AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turandan CHPye çağrı Kendiniz çözün

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan CHP'ye çağrı: Kendiniz çözün

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan CHP'ye çağrı: Kendiniz çözün

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan katıldığı televizyon programında Baro düzenlemesi, erken seçim ve İş Bankası hisseleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İş Bankası'nın hisseleriyle ilgili CHP'ye çağrıda bulunan Turan, "Hiç bir avantajı yok diyorlar. O zaman ben de diyorum ki, gelin bunu çözün, siz kendiniz çözün. Bu büyüklükse büyüklük siz de kalsın bu adımı atın ve hazineye devredin" dedi.

Haber Merkezi Diğer
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan açıklama yaptı.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan açıklama yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Kanal 24'ün canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu Baro düzenlemesi hakkında da önemli açıklamalar yapan Turan "İnsanları bir baroya mahkum eden, sadece buraya üye olacaksın diyen bir anlayışın doğu olmadığı kanaatindeyiz. Bırakın bir değil 5 baro olsun. Her baro kendisi ile ilgili yarış yapsın, meslektaşlarının sorunlarını ortaya koyarken, hangi baronun bu konudaki yaklaşımı nedir anlayalım, hangi baro stajyerlerle ilgili vaatleri ney bunu anlayalım, hangi baronun diğer konularda yaklaşımı ne anlayalım. Ama şimdi gördüğümüz gibi 8 bin oy alan bir baro 50 bin kişiye başkanlık yapıyor fakat daha vahimi yönetimde tek bir muhalif yok. Disiplin kurunda yok, staj eğitim merkezinde yok. 42 bin kişinin yansımasının olmadığı bir baro sistemi, bu yanlış. O yüzden diyoruz ki, bunları polemik yapmak yerine gelin makul bir zeminde tartışalım, dünyada örnekleri de olan bir çok baronun, insanların farklı kanaatlerinin oluşacağı nasıl ki sendikalarda olmuş aynısı oluşsun diyoruz." ifadelerini kullandı.

Eski CHP'li isimden çarpıcı ifadeler: Kılıçdaroğlu FETÖ ve ABD operasyonuyla başa geldi
GÜNDEM
Eski CHP'li isimden çarpıcı ifadeler: Kılıçdaroğlu FETÖ ve ABD operasyonuyla başa geldi

"CHP HİSSELERİ DEVRETMELİ"

Hisselerin devredilmesi için CHP'ye çağrıda bulunan Turan "Mesele şu aslıda CHP'nin kendi yaklaşımı içerisinde demesi lazım ki "Gazi Mustafa Kemal bu konudaki mirasını CHP'ye verirken CHP o dönem tek partiydi. Bir anlamda devletin partisiymiş ama şimdi çok parti var. Bu bize yakışmaz, o yüzden bu sorunu ben çözüyorum' demeli. Hisseleri hazine bırakıyorum demesi lazım.

  • Maden iddia ettikleri gibi CHP'nin buradan bir ekonomik karı yok, madem hiç bir avantajı yok. Çünkü öyle diyorlar zaman zaman. O zaman ben de diyorum ki, gelin bunu çözün, siz kendiniz çözün. Bu büyüklükse büyüklük siz de kalsın bu adımı atın. Bu hisseleri bir partinin elinde tutumaktansa bunlar devletin kendisine verin bütün milletin hissesi olsun." dedi.

CHP’li vekilden CHP’li belediyeye 2 milyonluk rüşvet suçlaması
GÜNDEM
CHP’li vekilden CHP’li belediyeye 2 milyonluk rüşvet suçlaması

ERKEN SEÇİN TARTIŞMALARI

Erken seçim tartışmalarının iyi niyetli olmadığını vurgulayan Turan "Bu tartışmaları hiç anlamlı bulmuyorum. Biz yetkiyi 5 yıllığına aldık, 5 yıl işimizin başındayız. Hiç siz Cumhurbaşkanımızda bir yorulma emaresi gördünüz mü? Hiç AK Parti'nin duruşundan Meclis faaliyetlerinden bir yavaşlama emaresi gördünüz mü? Aksine milletimizin verdiği bu emaneti 5 sene boyunca gibi taşımak için halkımıza laik olmak için, gece gündüz çalışarak büyük bir enerji ortaya koymaya çalışıyoruz. Ben bu seçim tartışmalarının iyi niyetli olmadığı kanaatindeyim. Seçimi ortaya koyacak bir argüman olmadığı kanaatindeyim.

Yani bugün Sayın Erdoğan'ı alın bir tarafa AK Parti'yi alın bir tarafa Cumhur ittifakının temel verilerini alın bir tarafa; kim bu ülkeyi koronadan kurtaracak, kim bu ülkenin temel sorunlarının ortaya konmasında yardımcı olacak, kim hangi büyük liderlikle vizyonla ortaya koyacakta çözüm bulacak." şeklinde konuştu

''O Kılıçdaroğlu’na söyleyin, Mersin'de namusu şerefi ayaklar altında''
OYNAT 00:00
''O Kılıçdaroğlu’na söyleyin, Mersin'de namusu şerefi ayaklar altında''
CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin işten çıkardığı bir baba, biri engelli 2 çocuğu ile beraber belediyenin önüne giderek isyan etti. 14 yıllık emeği hiçe sayılan baba, ''Çocuklarımın ekmeğiyle oynadınız. Yazıklar olsun. O Kılıçdaroğlu'na söyleyin Mersin'de namusu şerefi ayaklar altında'' dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Sancaktepe ve Yeşilköy hastaneleri gereksiz ve birer israf örneği
OYNAT 00:00
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Sancaktepe ve Yeşilköy hastaneleri gereksiz ve birer israf örneği
Şehir hastanelerine karşı açıklamalarıyla gündeme gelen ve 'Ben aslında karşı çıkmadım' açıklamasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez Sancaktepe ve Yeşilköy'de inşa edilen hastaneleri hedef aldı. Söz konusu hastanelerin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalara 'nispet olması' için yapıldığını öne süren CHP lideri, 'Bu hastaneleri niye yapıyorlar? Bunlar gereksiz, onca hastanemiz var. Dünyanın parasını harcadılar. Gerçek bir hastane olup olmadığını bilmiyoruz. Birer israf örneği' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun son yalanlarını video ile gösterdi
OYNAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun son yalanlarını video ile gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalar sırasında CHP'nin yalan ve iftira üzerine kurulu muhalefet anlayışı olduğunu belirterek, 'Kılıçdaroğlu'nun son yalanları' adlı bir video yayınladı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.