Gündem Eski CHPli isimden çarpıcı ifadeler Kılıçdaroğlu FETÖ ve ABD operasyonuyla başa geldi

Eski CHP'li isimden çarpıcı ifadeler: Kılıçdaroğlu FETÖ ve ABD operasyonuyla başa geldi

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, “Darbe ve İşgal” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Çok çarpıcı ifadeler kullanan Yılmaz Ateş, kaset kumpasıyla genel başkanlık koltuğuna oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığını gözler önüne serdi. Kılıçdaroğlu'nun seçilme sürecinde kapalı kapılar ardında yaşanan hesapları kaleme alan Ateş, seçilme süreci için "kumpas" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Eski CHPli isimden çarpıcı ifadeler: Kılıçdaroğlu FETÖ ve ABD operasyonuyla başa geldi
Kemal Kılıçdaroğlu 10 yıl önce CHP Genel Başkanlık koltuğuna oturdu.

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kaset kumpasıyla genel başkanlık koltuğuna oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Fethullahçı Terör Örgütü'ne yakınlığını ve 10 yıl boyunca kapalı kapılar ardında neler olup bittiğini gözler önüne serdi.

Kaleme aldığı yazıda Kılıçdaroğlu'nun seçilme sürecini ele alan Ateş, Kasım 2013'te ABD'ye giden Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün üst düzey yöneticileriyle bir araya gelmesine de dikkat çekti.

"Şimdi bu kumpas hesabının görülmesinin zamanıdır"

  • Ateş, "İstifasından bir gün sonra Sayın Baykal'ın evinde 4 üst düzey yöneticiyle yapılan değerlendirmede, "Bu komplo genel başkanın şahsında CHP'ye kurulmuştur. Buna direnmeliyiz' demiştim. 15 Temmuz'da daha açık görüldü ki, bu komplo demokrasiye ve Türkiye'ye kurulmuştu. Emperyalist güçlerin 1 Mart'ta Türkiye'yi işgal planı önündeki engel CHP'ydi, Baykal'dı. 15 Temmuz'da Türkiye'yi işgal planının önündeki engel Recep Tayip Erdoğan'dı. Her iki hamle de boşa çıkarıldı, Türkiye işgal edilemedi. Şimdi bu kumpas hesabının görülmesi zamanıdır" ifadesini kullandı.

Ateş'in "Darbe ve İşgal" başlıklı yazısı şöyle:

"Çıkarlarımız için Deniz Baykal CHP'nin başından gitmelidir." (ABD Ankara Büyükelçisi'nin Vaşington'a gönderdiği rapor-2008)

"Baykal'ın yerine Kemal Kılıçdaroğlu getirilebilir mi? Arkadaşları ve çevresini araştırıp bildiriniz." (ABD Dışişleri Bakanı Clinton'un Ankara Büyükelçisi'ne gönderdiği mesaj-2008)

Bunları Wikileaks belgelerinden öğrendik.

Yılmaz Ateş savunmasında da eleştirdi: Kumpastır!
GÜNDEM
Yılmaz Ateş savunmasında da eleştirdi: Kumpastır!

"CHP'nin batılı anlamda sosyal demokrat parti olması için Baykal istifaya zorlanmalı, Kılıçdaroğlu genel başkan olmalıdır. Kılıçdaroğlu gelirse parti politikaları değişir." (Silkort Enstitüsü Raporu-2009)

"Kurultaya yakın CHP'de bir deprem olacak, Baykal istifa edecek Kılıçdaroğlu genel başkan olacak." (Muhsin Akıl / Anayurt Gazetesi-22 Mart 2010)

Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olmasının üzerinden tam 10 yıl geçti. Seçildiği ilk kurultayda Kılıçdaroğlu, "Bana izin verin kadromla geleyim, ilk seçimde yüzde 40 oyla tek başımıza iktidar olalım. Size ilk seçimde iktidar sözü veriyorum. Bu söz Kılıçdaroğlu sözüdür" demişti. Parti içi demokrasiyi eksiksiz uygulayacağını, her kademede önseçim yapacağı taahhüdünde de bulunmuştu. Sonraki açıklamalarında da bu iddiasını sürdüren Kılıçdaroğlu, yüzde 40 oy almazsa istifa edeceğini söylemişti.

İstediği kadrosunu kurmuştu ama 2011'de yapılan ilk genel seçimde yüzde 25, son yapılan 2018 milletvekili seçiminde yüzde 22.65 oy alınmıştı. 2019'daki son yerel seçimde de (30 Büyükşehir Belediyesi'nden 11'ni aldığımız) belediye meclis oyumuz yüzde 29.36'ydı. Bugünlerde yapılan kamuoyu yoklamalarına baktığımızda oy oranımız yüzde 17.7-25 aralığında görünüyor. 2010 Nisan ayındaki kamuoyu yoklamalarına göre CHP'nin oyu yüzde 28-30 bandındaydı.

CHP’de ‘FETÖ’ ihracı: ‘Parti teslim oldu’ diyen Yılmaz Ateş’i kovdular!
GÜNDEM
CHP’de ‘FETÖ’ ihracı: ‘Parti teslim oldu’ diyen Yılmaz Ateş’i kovdular!

Sözleri havada kaldı

Parti içi demokrasi ise sizlere ömür: Kurulduğu günden bu yana Parti politikalarının, seçimlerin değerlendirildiği, vizyon belgelerinin oluşturulduğu seçimsiz Küçük Kurultay, Onur Kurulu bir kez dahi toplantıya çağrılmadan tüzükten kaldırıldı. İlçe-İl kongreleri tek aday dayatması ile işlevsiz kılınarak yönetimler ve delegasyon genel merkez tarafından belirlendi. Grup Başkanvekillerinin seçimi fiilen ortadan kaldırıldı.

Bugün önseçimle gelmiş bir tek milletvekili ve belediye başkanı yok; tamamı Genel Merkez tarafından atandı. Yani Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözlerin ve taahhütlerin hiçbiri bu 10 yılda yerine getirilmedi veya getirilemedi ama uluslararası güçleri rahatsız eden politikalar tek tek değiştiriliyor.

Politikalardan önce, bu güçleri rahatsız eden kadrolar etkisiz hale getirildi, sessizliği bozanlar partiden atıldı.

"'Soykırım' kelimesi 24 Nisan'da CHP Genel Merkez yetkilileri tarafından tekrarlanır oldu"

  • Ermenistan ilk başbakanının dahi ağzına almadığı "soykırım" kelimesi, 2011'den itibaren CHP'nin Genel Merkez yetkilileri tarafından her 24 Nisan'da tekrarlanır oldu.

Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki tezleri büyük bir gayretle genel başkan yardımcısı tarafından milletvekillerine dikte edildi. Hem de genel başkanın 4 ay önceki görüşü çiğnenerek.

"FETÖ'nün üst düzey yöneticileri ile görüştü"

  • Kasım 2013'te üst düzey yöneticileri ile görüşmek için ABD'ye giden genel başkan ancak bir senatörle görüşebildi. Ama bu gezide FETÖ terör örgütünün ABD'deki üst düzey yöneticileriyle bir araya gelindi. Toplantıdan sonraki ortak açıklamayla iki eşdeğer kurum görüntüsü verdirildi. Dönüşte, "Başbakan yurtdışına kaçacak, getirip yargılayacağız" dedi.

Parlamentoyu bombalayan, 2500 gazi, 251 vatandaşımızı şehit eden FETÖ terör örgütüne üyelik veya yardım-yataklık yapmaktan hüküm giyen 5 kişinin genel başkan danışmanı olarak yer alması, aynı şekilde bu darbe girişimine destek verdikleri gerekçesiyle tutuklanan gazeteciler için miting düzenlenip alkışlattırılması halen izah edilemedi. 15 Temmuz'dan sonra askeri okullardan atılan öğrencilerin mağduriyetleri dile getirilirken, bu terör örgütünün kumpasları ile alınterleriyle girdikleri aynı okullardan atılan, işkence gören binlerce öğrencinin mağduriyetinden söz edilmemektedir.

Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti'ni kuran partinin bazı yöneticilerinin, bu devlet sistemine düşman, ortadan kaldırmaya ant içmiş, yargıda hüküm giymiş hareket mensuplarını himaye etmesine, Türkiye'nin ulusal çıkarlarına aykırı söylemlerine anlam verilememektedir.

CHP FETÖ'ye teslim oldu diyen Yılmaz Ateş CHP'den ihraç edildi
GÜNDEM
CHP FETÖ'ye teslim oldu diyen Yılmaz Ateş CHP'den ihraç edildi

"Her iki hamle de boşa çıkarıldı"

İstifasından bir gün sonra Sayın Baykal'ın evinde 4 üst düzey yöneticiyle yapılan değerlendirmede, "Bu komplo genel başkanın şahsında CHP'ne kurulmuştur. Buna direnmeliyiz" demiştim. 15 Temmuz'da daha açık görüldü ki, bu komplo demokrasiye ve Türkiye'ye kurulmuştu. Emperyalist güçlerin 1 Mart'ta Türkiye'yi işgal planı önündeki engel CHP'ydi, Baykal'dı. 15 Temmuz'da Türkiye'yi işgal planının önündeki engel Recep Tayip Erdoğan'dı. Her iki hamlede boşa çıkarıldı, Türkiye işgal edilemedi.

  • Şimdi bu kumpas hesabının görülmesi zamanıdır. Kumpasın 10'ncu yılında birinci mahkemenin halen sonuçlanmaması ayıbını Türkiye daha fazla taşıyamaz, taşıyamamalıdır.

İşte FETÖ’nün siyasi ayağı
GÜNDEM
İşte FETÖ’nün siyasi ayağı

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Sancaktepe ve Yeşilköy hastaneleri gereksiz ve birer israf örneği
OYNAT 00:00
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Sancaktepe ve Yeşilköy hastaneleri gereksiz ve birer israf örneği
Şehir hastanelerine karşı açıklamalarıyla gündeme gelen ve 'Ben aslında karşı çıkmadım' açıklamasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez Sancaktepe ve Yeşilköy'de inşa edilen hastaneleri hedef aldı. Söz konusu hastanelerin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalara 'nispet olması' için yapıldığını öne süren CHP lideri, 'Bu hastaneleri niye yapıyorlar? Bunlar gereksiz, onca hastanemiz var. Dünyanın parasını harcadılar. Gerçek bir hastane olup olmadığını bilmiyoruz. Birer israf örneği' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun son yalanlarını video ile gösterdi
OYNAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun son yalanlarını video ile gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalar sırasında CHP'nin yalan ve iftira üzerine kurulu muhalefet anlayışı olduğunu belirterek, 'Kılıçdaroğlu'nun son yalanları' adlı bir video yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Bu kadar yalanı arka arkaya söylemek 'mitomani' hastalığıdır
OYNAT 00:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Bu kadar yalanı arka arkaya söylemek 'mitomani' hastalığıdır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı'nın dün bir TV kanalında ne dünyadan ne Türkiye'den ne kendi belediyelerinden bir haber olduğunu gösterdiği sözlerinin takdirini milletimize bırakıyorum. Milletin gözünün içine bakarak bu kadar yalanı arka arkaya söylemek 'mitomani' hastalığıdır. Bunu bir araştırsın, öğrensin. Umarım hekimlerimiz bu hastalığa da tez zamanda, kurduğu bir bilim kurulu var zaten. Herhalde o bilim kuruluyla karşılığını bulur' ifadelerini kullandı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.