Gündem Çanakkale Boğazı açıklarında gemi kazası İki gemi çatıştı

Çanakkale Boğazı açıklarında gemi kazası: İki gemi çatıştı

Çanakkale Boğazı açıklarında, iki geminin çatıştığı bildirildi. Olayda ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmazken, ekiplerin bölgede deniz kirliliği olup olmadığı konusunda inceleme yapacağı, gemilerdeki hasarın tespiti için ise çalışma gerçekleştireceği öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Çanakkale Boğazı açıklarında gemi kazası: İki gemi çatıştı
Çanakkale Boğazı'nda iki gemi çatıştı.

Alınan bilgiye göre, Rusya'dan Mısır'a giden 225 metre boyundaki buğday yüklü Marshall Adaları bayraklı "M/V Levantes" gemisi ile Fas'ın Jorf Lasfar Limanı'ndan Samsun’a giden fosfat yüklü 190 metre boyundaki Marshall Adaları bayraklı "M/V Clıpper Como" adlı iki gemi, Bozcaada açıklarında çatıştı.

AA

Gemi kaptanları, olayın ardından durumu Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) bildirdi.

Bölgeye güvenlik amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-13" ve "Türkeli" römorkörleri ile "KIYEM-1" isimli bot sevk edildi.

AA

Olayda ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmazken, ekiplerin bölgede deniz kirliliği olup olmadığı konusunda inceleme yapacağı, gemilerdeki hasarın tespiti için ise çalışma gerçekleştireceği öğrenildi.

Türk kıyılarının yeni muhafızları olacak: Seri üretim başladı
EKONOMİ
Türk kıyılarının yeni muhafızları olacak: Seri üretim başladı

Kahramanlar Boğaz turuyla moral buldu
GÜNDEM
Kahramanlar Boğaz turuyla moral buldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.