Gündem CHP canlı bombayı böyle savunmuştu

CHP canlı bombayı böyle savunmuştu

Emniyet Müdürlüğüne düzenlediği saldırıda öldürülen terörist Elif Sultan Kalsen, 2012 yılında CHP tarafından mağdur ilan edilmişti.

Haber Merkezi Diğer
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine düzenlenen saldırıda öldürülen teröristin Elif Sultan Kalsenolduğunu açıklandı.

Kalen bir polisin şehit olduğu Sultanahmet'teki terör saldırısında da ismi geçmişti. Ayrıca Taksim Meydanı'ndaki polise silahlı saldırıda kaçan kişinin de Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edilmişti. Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı. Haber 7'de yer alan haberde, Kalsen'in CHP tarafından hazırlanan raporda mağdur olarak gösterildiği belirtildi.

Emniyet birimlerinin raporuna rağmen bazı medya kuruluşları Elif Sultan Kalsen'i "mağdur edilen öğrenci" olarak gündeme taşımıştı.

ELİF SULTAN KALSEN CHP'NİN HAK İHLALLERİ RAPORUNDA

CHP, "Örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla cezaevinde bir süre tutuklu kalan Elif Sultan Kalsen'e gönderilen ve cezaevi yönetimince uygun bulunmayarak kabul edilmeyen kitaplardan dolayı 2012 yılında Kalsen'e "Nisan ayı İnsan Hakları ihlalleri raporununda" mağdur sıfatıyla yer vermiş.

İşte CHP'nin sitesinde yer alan o rapor:

CHP tarafından hazırlanan raporda, Emniyet'e saldırı düzenleyen teröristler arasında bulunan Elif Sultan Kalsen \"mağdur\" olarak göstiriliyor.
İBRAHİM CAN 2015-04-02T00:38:23.6264231+03:00 CHP tarafından hazırlanan raporda, Emniyet'e saldırı düzenleyen teröristler arasında bulunan Elif Sultan Kalsen \"mağdur\" olarak göstiriliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.