Gündem CHPli belediyeleri yandaş basın yerel hükümet ilan etti

CHP'li belediyeleri yandaş basın 'yerel hükümet' ilan etti

İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir belediyelerinin öncülük ettiği ve valilik izni olmaksızın başlatılan kanunsuz yardım kampanyalarına İçişleri Bakanlığı 'dur' dedi. CHP'ye yakın medya kuruluşları, bu gelişme üzerine İçişleri Bakanlığını hedef alırken CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
CHPli belediyeleri yandaş basın yerel hükümet ilan etti
Fox TV sunucusu Fatih Portakal (solda), skandala sahne olan Halk TV yayını (sağda).

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisine karşı Türkiye de her gün yeni önlemler almayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tüm kabine, pandemi konusunda atılan adımlara yenilerini ekliyor.

'Biz bize yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek çığ gibi

Alınan tedbirlere ek olarak, krizden olumsuz etkilenen vatandaşlara destek amaçlı başlatılan 'Biz bize yeteriz Türkiyem' kampanyasına milyonlarca liralık yardım geldi.

Biz bize yeteriz Türkiyem: Erdoğan Milli Dayanışma Kampanyası başlattı
GÜNDEM
Biz bize yeteriz Türkiyem: Erdoğan Milli Dayanışma Kampanyası başlattı

CHP'li belediyeler alternatif kampanya başlattı

Başta İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir belediyeleri olmak üzere, CHP'li belediyeler alternatif yardım kampanları düzenlediklerini ilan etti.

İçişleri duruma el koydu

Ancak valilik izni olmaksızın başlatılan kanunsuz kampanyalara İçişleri Bakanlığı 'dur' dedi. Söz konusu hesaplara kısa sürede bloke konuldu.

Bakan Soylu izinsiz bağış toplayanlara tepki gösterdi: Siz başka bir devlet oluşturmak istiyorsunuz
OYNAT 01:38
Bakan Soylu izinsiz bağış toplayanlara tepki gösterdi: Siz başka bir devlet oluşturmak istiyorsunuz
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, izin almadan para ve bağış toplayanlara sert tepki gösterdi. Soylu, 'Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp 'Ben yardım topluyorum' derseniz başka bir devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz' dedi.


CHP yandaşı basın harekete geçti

Koronavirüs tedbirlerine odaklanan Türkiye'nin gündemi, söz konusu illegal kampanya ile aniden değişti. İdari müdahaleyi propaganda malzemesi haline getiren CHP'ye yakın medya kuruluşları, kanunsuz kampanyayı savunmaya geçti.

CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan ettiler

CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan edilmesi skandalında ilk adımı Halk TV attı. Televizyon yayınında kj'ye "Merkezi ve yerel hükümetin çatışması" ifadesi yansıdı.

Halk TV yayını.
Halk TV yayını.

Portakal'dan skandal sözler

Büyük tepki toplayan o ifadeye Fox TV eşlik etti. Spiker Fatih Portakal, ana haber bülteninde "Gerek merkezi hükümet, gerek yerel hükümetler... Hangi parti olursa olsun... Bunda bile siyaset yapıyorlar..." ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan etti
OYNAT 00:16
Fatih Portakal CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan etti
İçişleri Bakanlığı tarafından, valilik izni almaksızın CHP'li belediyelerin başlattığı kanunsuz yardım kampanyalarının iptal edilmesi FOX TV spikeri Fatih Portakal'ı rahatsız etti. Portakal önce CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan etti, ardından 'merkezi hükümet' olarak nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini 'uzlaşmaya' davet etti. O sözler büyük tepki topladı.


  • Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 'federe', CHP'li belediyelerin ise 'eyalet' yahut 'yerel hükümet' ilan edildiği o çıkışlar milyonların tepkisini topladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.