Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna el hareketi tepkisi İlla edep illa edep

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'el hareketi' tepkisi: İlla edep illa edep

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, TBMM kürsüsünden ahlak dışı bir el hareketi ile AK Parti'li vekilleri hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı. Yapılan hareketi büyük bir edepsizlik olarak nitelendiren Erdoğan, CHP liderine, Yunus Emre'nin, "Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride illa edep, illa edep" sözleriyle tepki gösterdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kemal Kılıçdaroğluna el hareketi tepkisi: İlla edep illa edep
Cumhurbaşkanı Erdoğan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için pazartesi günü söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına el hareketi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündemine oturan skandala ilişkin bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi

"GELDİKLERİ YER BURASI"

Türkiye'nin şehit yakınlarına küfürler eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın yaptığı terbiyesizliğin şokunu üzerinden atamamışken bu olayın yaşandığını vurguladığı konuşmasında, "Bu defa Genel Kurul'da yaşanan bir başka edepsizlik örneğiyle sarsılmıştır. Üstelik bu edepsizlik meclisin ikinci büyük partisinin genel başkanı tarafından sergilenmiştir. Milleti kendi yalanlarıyla, iftiralarıyla kandırabileceğini sananların birileri tarafından şişirildiği anlaşılan egolarıyla geldikleri yer burasıdır. Millete söyleyecek hiçbir sözü, ortaya koyacak hiçbir programı olmayanların içlerindeki kini, nefreti bu tarz davranışlarla dışa yansıttığı görülüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük kalkınma hamlesinin önü inşallah bu defa kesilemeyecek
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük kalkınma hamlesinin önü inşallah bu defa kesilemeyecek

"İLLA EDEP İLLA EDEP"

Yapılan hareketi büyük bir edepsizlik olarak nitelendiren Erdoğan, CHP liderine, Yunus Emre'nin, "Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride illa edep, illa edep" sözleriyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'çirkin el hareketine' tepki: Türkiye edepsizlik örneğiyle sarsılmıştır
OYNAT 00:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'çirkin el hareketine' tepki: Türkiye edepsizlik örneğiyle sarsılmıştır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM kürsüsündeki ahlak dışı hareketine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye bir milletvekilinin şehit yakınına ettiği galiz küfrün şokunu atlatamamışken bu defa da genel kurulda yaşanan bir başka edepsizlik örneğiyle sarsılmıştır. Üstelik bu edepsizlik Meclis'in ikinci büyük partisinin genel başkanı tarafından sergilenmiştir. TBMM Genel Kurulu'nu partisinin genel merkezi veya kafaları dumanlı dostlarıyla atıp tuttuğu bir ortam sandığı anlaşılan bu zata Yunus'un diliyle cevap vermek istiyorum: Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride illa edep, illa edep.' şeklinde konuştu.

Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi:

  • "Buradan herkesi TBMM'nin asaletine, nefasetine, izzetine, bu yüce kurumun faziletine uygun davranışlar sergilemeye davet etmek görevimizdir. İktidarın sadece hayalini kurmakla bile bu derece kendini kaybedenlerin ülkenin başına ne gibi felaketler getireceğini milletimizin takdirine bırakıyoruz."

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
OYNAT 01:28
Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına el hareketi yaptı. Ahlak dışı hareket sonrası, AK Parti'li vekillerden tepki gecikmedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüntülerin incelenmesi için oturuma ara verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.