Gündem Diplomatik plakalı araçla keşif yapmışlar

Diplomatik plakalı araçla keşif yapmışlar

Gazeteci Kaşıkçı soruşturmasında, cinayetten önce konsolosluğa ait diplomatik plakalı araçla Belgrad Ormanı'nda keşif yapıldığı ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında 62 noktada bulunan 137 güvenlik kamerasından elde edilen 2 bin saatlik görüntü, özel ekip tarafından incelendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Son dakika... Diplomatik plakalı araçla keşif yapmışlar
Özel ekip, konsolosluk aracının keşif yaptığını tespit etti.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, cinayetten önce Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na ait diplomatik plakalı araçla Belgrad Ormanı'nda keşif yapıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen geniş kapsamlı soruşturma sürüyor.

Olayın aydınlatılması için yoğun çaba harcayan ekipler, başta konsolosluk çevresi olmak üzere kentin birçok noktasındaki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

2 bin saatlik görüntü incelendi

  • Bu kapsamda İstanbul'da Atatürk Havalimanı, Levent ve Sultanahmet başta olmak üzere 62 noktada bulunan 137 kameradan alınan 2 bin saatlik görüntü, özel ekip tarafından incelendi.

Görüntüler üzerinden, Kaşıkçı'nın infazı için geldiği belirlenen 15 kişilik Suudi ekip ile konsolosluk yetkililerinin, olay öncesi ve sonrasındaki hareketleri adım adım tespit edildi.

Görüntülerde, konsolosluk yetkililerinin olaydan bir gün önce 1 Ekim'de akşam saatlerinde diplomatik plakalı bir minibüsü, bahçe kapısından içeri girip giremeyeceğini denedikleri yer alıyor.

Öte yandan, 1 Ekim'de 3 kişilik bir ekibin de tarifeli uçakla Suudi Arabistan'dan gelerek bir otele yerleştikleri ardından konsolosluğa gittikleri belirlendi.

Belgrad Ormanı'nda keşif yapmışlar

  • Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan başka bir ekibin de diplomatik plakalı araçla 1 Ekim'de Belgrad Ormanı'nda keşif yaptığı ortaya çıktı. Aracın Belgrad Ormanı'na girişi ve Kaşıkçı'nın 1 Ekim'de Atatürk Havalimanı'na geliş anlarının yer aldığı fotoğraflara ulaşıldı.

İnfaz timi Belgrad Ormanı'nda bu araçla keşif yaptı
OYNAT 00:33
İnfaz timi Belgrad Ormanı'nda bu araçla keşif yaptı
Cemal Kaşıkçı'nın cinayetinden sorumlu Suudi ekibin cinayetten bir gün önce Belgrad Ormanı'nda keşif yaptığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan konsolosluk aracı böyle görüntülendi.


Sultangazi'deki diplomatik plakalı araçtan özel eşyalar çıktı
GÜNDEM
Sultangazi'deki diplomatik plakalı araçtan özel eşyalar çıktı

Kaşıkçı'nın cesedi Belgrad Ormanı'nda aranıyor
GÜNDEM
Kaşıkçı'nın cesedi Belgrad Ormanı'nda aranıyor

Cemal Kaşıkçı olayında gün gün detaylar
GÜNDEM
Cemal Kaşıkçı olayında gün gün detaylar

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.