Gündem Dışişleri Bakanlığı Sudandaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Sudan'daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Sudan'daki gelişmelere ilişkin "Sudan halkı ülkede huzur ve istikrarın bir an önce tesisini ve ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklemektedir." açıklaması yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Dışişleri Bakanlığı: Sudandaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz
Arşiv: Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı, Sudan'da askerin yönetime el koymasına ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlık, Sudan'daki gelişmeleri yakından takip edildiğini bildirerek "Sudan halkı ülkede huzur ve istikrarın bir an önce tesisini ve ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklemektedir." ifadelerini kullandı.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

  • Afrika kıtasında kapsamlı ilişkilere ve köklü kardeşlik bağlarına sahip olduğumuz Sudan’daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
  • Sudan halkı ülkede huzur ve istikrarın bir an önce tesisini ve ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklemektedir. Bu sürecin anayasal demokrasi ve ulusal uzlaşı çerçevesinde halkın beklentilerini karşılayacak, barışçı bir şekilde yürütülmesini temenni ediyoruz.
  • Sudan’ın güvenlik ve istikrarının korunması tüm bölgenin istikrarı için elzemdir.
  • Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sudan’da huzur, istikrar ve güvenliğin temin edilmesi için kardeş Sudan halkının yanında olmayı ve desteklemeyi sürdürecektir.

BMGK'dan Sudan için toplanma kararı
DÜNYA
BMGK'dan Sudan için toplanma kararı

Sudan ordusu neden açıklama yapmıyor?
DÜNYA
Sudan ordusu neden açıklama yapmıyor?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.