Gündem Dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasında bir Türk

Nurten Akkuş dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına girdi - Samsun haberleri

'Dünyanın en iyi 10 öğretmeni' arasında bir Türk

Samsun'un Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin bu yıl için seçtiği "En iyi 10 öğretmen" arasında yer almayı başardı. Akkuş, "En iyi 10'a giren ilk ve tek Türk öğretmen olarak bir tarih yazdık. Çok mutlu ve gururluyum" ifadesini kullandı.

AA
Nurten öğretmen dünyanın en iyi 10 öğretmeninden biri oldu
Nurten öğretmen dünyanın en iyi 10 öğretmeninden biri oldu

Samsun'un Ayvacık ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş, uluslararası bir vakıf tarafından organize edilen "Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi"nin (The Global Teacher Prize) 2018 yılı için seçtiği "En iyi 10 öğretmen" arasında yer almanın gururunu yaşıyor.

Ayvacık Anaokulu Müdürü Akkuş'un 8 yıl önce okulunda başlattığı "Baba Bana Bir Masal Anlat" Projesi, Türkiye genelindeki 45 ilde uygulanır hale geldi.Nurten Akkuş'un yine köy okulundaki çocukların oyuncak ihtiyacını karşılamak için hazırladığı Oyuncak Kumbarası Projesi de Türkiye'de birçok ödül kazandı.Bu proje de 43 ilde uygulanarak, köy okullarındaki çocukların oyuncakla tanışmasını sağladı.

Hazırladığı projelerle dikkati çeken 11 yıllık öğretmen Akkuş, Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey'in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey GEMS Foundation tarafından organize edilen "Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi"nin 2018 yılı için seçtiği "En iyi 10 öğretmen" arasında yer almayı başardı.

Daha önce de "En iyi 50 öğretmen" arasında yer alan Nurten Akkuş, Vakfın, 17-18 Mart tarihlerinde Dubai'de düzenleyeceği törenle ödülünü alacağını söyledi.

Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin (The Global Teacher Prize) 2018 yılı için seçtiği 'En iyi 10 öğretmen'

Bu başarıyı yakalayan ilk Türk öğretmen olduğuna dikkati çeken Akkuş, "En iyi 50 öğretmen arasına zaten girmiştim, sonrasında o 50 öğretmenin içinde yeniden bir değerlendirme yapıldı. Dünya genelinde araştırma yapıldı. İngiltere'den gelen bir yönetmen tarafından kısa film çekildi. Geçen hafta son değerlendirmeler yapıldı ve bugün açıklandı. Dünyanın en iyi 10 öğretmeni duyuruldu. En iyi 10'a giren ilk ve tek Türk öğretmen olarak bir tarih yazdık aslında. Çok mutlu ve gururluyum" dedi.

REKLAM

Şu an ilk 10'a seçilen tüm öğretmenlerin birinciliğe aday olduğunu, ödül töreninde birincinin seçileceğini ifade eden Akkuş, velilerden, çevresinden ve dünyanın birçok yerinden tebrikler aldığını sözlerine ekledi.

Öğrencilerine odun sobasında puding hazırlıyor
GÜNDEM
Öğrencilerine odun sobasında puding hazırlıyor

Gönülleri fetheden öğretmen sosyal medyayı salladı
OYNAT 00:33
Gönülleri fetheden öğretmen sosyal medyayı salladı
Mersin'in Anamur İlçesindeki bir köy okulunda hafif düzey zihinsel engelli öğrencilerle ders yapan öğretmen Mehmet Satar'ın görüntüleri sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Öğretmen Satar, özel eğitim öğrencileriyle eğlenceli anlar yaşarken aynı zamanda öğrencilerin; dikkat gelişimi, refleksif duyu kazanımı, içsel mekanizmaların ve fiziksel bedenin kontrolünü sağlıyor.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.