Gündem Fatih Belediyesinden sokak hayvanları için tedavi merkezi

Fatih Belediyesi'nden sokak hayvanları için tedavi merkezi

Fatih Belediyesi, Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi'ni hizmete açıyor. Yedikule Hayvan Barınağı ile entegre olarak hizmet verecek merkezde, sahipsiz sokak hayvanlarının veteriner hekimler kontrolünde aşı uygulaması, kısırlaştırma, acil durum ve operatif müdahaleler ile rehabilitasyon işlemleri yapılacak. Mikroçip ile kayıt altına alınmaları sağlanacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Fatih Belediyesinden sokak hayvanları için tedavi merkezi
Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi hizmete açılıyor.

Bin 300 köpek, 200 kedi, yaklaşık bin 500 sahipsiz sokak hayvanına ev sahipliği yapmakta olan Yedikule Hayvan Barınağı ile entegre olarak hizmet verecek olan Fatih Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi için mevcut barınak alanı içerisinde 112 metrekare olarak inşa edilen hizmet binası klinik olarak hizmet verecek olup 60 metrekarelik 3 ek ünitesi ile tedavi merkezine destek sağlanacak.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, ‘Hayvan Dostu Belediyecilik’ anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde açılışı yapılacak olan Tedavi Merkezi ünitesi içerisinde kayıt, operasyon odası, operasyon sonrası bakım odası, bakteriyel enfeksiyon odası, viral enfeksiyon odası ve yoğun bakım ünitesin de yer aldığını söyledi.

Tedavi merkezinde sahipsiz sokak hayvanlarının veteriner hekimler kontrolünde aşı uygulaması, kısırlaştırma, acil durum ve operatif müdahaleler ile rehabilitasyon işlemleri yapılacak ayrıca mikroçip ile kayıt altına alınmaları sağlanacaktır.

Rehabilitasyon uygulamaları sonrası gerekli tüm tedavi süreci tamamlanan ve kayıt altına alınan hayvanlar tekrar doğal ortamlarına geri bırakılacak.

Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
FOTOĞRAF 11
Title
1985 yılında sahip olduğu tarihi ve mimari yapısının özgünlüğü sebebiyle UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmış olan Zeyrek ve Cibali’deki sivil mimarlık örneği ahşap evlerin korunması, gelecek nesillere aktarılması ve içinde bulunduğu tarihi çevreyle uyumlu hale getirilmesi amacıyla Fatih Belediyesi tarafından başlatılan yenileme çalışmaları devam ediyor.
Title
Kültürel mirasın ahşap her unsuruyla ilgili bakım ve onarımlar Geleneksel Ahşap Atölyesi’ndeki profesyonel ekipler tarafından yapılıyor.
Title
Zeyrek Bölgesi’nde ilk etap için tespit edilen 11 adet tescilli sivil mimarlık örneği yapının 5 tanesinde cephe sağlıklaştırma çalışmaları tamamlandı.
Title
Tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde incelen Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “İstanbul’un en eski mahallelerinden Zeyrek ve Cibali’deki kültürel varlıklarımızı koruma altına aldık. Bunun yanı sıra uzmanlarımız gözetiminde yenileme çalışmalarımız da devam ediyor. Mahalle sakinlerimizin bu faaliyetlerimizden oldukça memnun olduklarını gözlemliyoruz. Bu çalışmalar sayesinde tüm tarihi mahallelerimizi her geçen gün daha yaşanılabilir hâle getireceğiz” dedi.
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Title
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
Tarihi Zeyrek Evleri yenileniyor
10 binin üzerinde tescilli kültür varlığı ile İstanbul'un tescilli eserlerinin üçte birine sahip nadir ilçelerden biri olan Fatih'te, geleneksel mimarinin izlerini yansıtan Zeyrek ve Cibali'deki evler, yenilenmeye ve yaşatılmaya devam ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.