Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Hakim ve savcı yardımcılığı geliyor

Hakim ve savcı yardımcılığı sistemi geliyor - Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Hakim ve savcı yardımcılığı geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Yargıdaki unvanlı görevler için kıdem şartı aranacağını belirten Erdoğan, "Hakim ve savcı yardımcılığını sisteme kazandırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hakim ve savcı yardımcılığı sistemi geliyor - Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan buradaki konuşmasında, "Hakim ve savcılara coğrafi teminat sağlayarak, hem yargı teminatını güçlendiriyor, hem de kararların hızlanmasını temin ediyoruz" dedi.

Erdoğan, "İş davalarının daha hızlı sonuçlanmasını temin için, hakimlerin, SGK kayıtlarına bilişim sistemi üzerinden erişebilmesini sağlıyoruz" diye konuştu.

Ayrıca Erdoğan, "Yargıdaki unvanlı görevler için kıdem şartı aranacak. Hakim ve savcı yardımcılığını sisteme kazandırıyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.