Gündem Kızıyla bayramlaşıp organlarını bağışladı

Kızıyla bayramlaşıp organlarını bağışladı

Trafik kazasında ağır yaralanan ve 3 gün önce beyin ölümü gerçekleşen Aleyna Hatun Budanır’ın organları 6 kişiye hayat verdi. Aleyna, baba Şahimerdan Budanır’ın, “Kızımla bayramın birinci günü vedalaşayım, sonra organları alınsın” talebi üzerine makineye bağlı yaşatılıyordu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Aleyna Hatun Budanır
Aleyna Hatun Budanır

Antalya’da 5 gün önce trafik kazasında ağır yaralanan Aleyna Hatun Budanır’ın (17), 2 gün önce beyin ölümü gerçekleşti. Baba Şahimerdan Budanır’ın, “Kızımla bayramın birinci günü vedalaşayım, sonra organları alınsın” talebi üzerine makineye bağlı yaşatılan Budanır’ın organları, dün sabah alındı. Budanır’ın kalbi, böbrekleri, karaciğeri, akciğeri, pankreası ile 2 korneası, organları 6 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak.

‘EN AĞIR CEZAYI ALSINLAR’

Acılı baba Şahimerdan Budanır, kızının yaşarken de organlarını bağışlamak istediğini anlatarak, “Biz de beyin ölümü gerçekleşince tüm organlarını bağışladık” dedi. Kızının hayattan koparıldığını söyleyen Budanır, “Aleyna’yı hayattan koparan, ölümüne neden olan sürücülerin cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Kazanın hemen ardından oluşturulan tutanakta kızının suçlu bulunarak yanlış yerde yolcu indiren sürücü ile kızına çarparak ağır yaralanmasına neden olan sürücünün tali kusurlu bulunmasına isyan eden Şahimerdan Budanır, “Yan yolda bulunan yolcu indirme cebine girmeyip anayol üzerinde yolcu indiren ve karşıya geçerken aşırı hızla gelip kızımın beyin ölümüne neden olan sürücünün en ağır cezayı almalarını istiyorum. Kızımın kanı yerde kalmasın” diye konuştu.

Antarktika’ya 3. sefer
TEKNOLOJİ
Antarktika’ya 3. sefer

Chomsky: İsrail'in ABD’ye müdahalesi görmezden geliniyor
DÜNYA
Chomsky: İsrail'in ABD’ye müdahalesi görmezden geliniyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.