Gündem Meteorolojiden Mersin için kuvvetli yağış uyarısı

Mersin için kuvvetli yağış uyarısı! Mersin hava durumu

Meteorolojiden Mersin için kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu raporuna göre, Mersin için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Haberimizde Mersin için 5 günlük hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz.

Haber Merkezi IHA
Meteorolojiden bazı illere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
Meteorolojiden bazı illere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden Mersin için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Dün yapılan açıklamada, "Bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece ve yarın (Perşembe) Mersin il merkezinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare), kuzey ve iç kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-90 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski, heyelan, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denilmişti.

Yapılan açıklamanın ardından ise bugün uyarı yenilendi. Vatandaşlara sağanak yağışa karşı dikkatli olunması konusunda uyarılar geldi.

Kuvvetli yağış uyarısı

Öte yandan bugün yapılan açıklamada da yapılan son hava durumu değerlendirmelere göre, yurdun genelinin çok bulutlu, Marmara'nın batısı dışında tüm yurdun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Sakarya, Mersin, Adana, Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bugün Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor. Bu gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İl il hava durumu tahminleri

 • Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 • Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11
 • İstanbul: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 11
 • İzmir: Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
 • Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli (21-50 Kg/m2), yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-90 kg/m2.) olması bekleniyor. 21
 • Bursa: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11
 • Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli (21-50 Kg/m2) yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-90 kg/m2) olması bekleniyor. 17
 • Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11
 • Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13
 • Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15
 • Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

İstanbul'a pazar günü 'yaz sıcağı' geliyor
GÜNDEM
İstanbul'a pazar günü 'yaz sıcağı' geliyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.