Gündem MHPli Kılavuz Kılıçdaroğlu CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya koydu

MHP'li Kılavuz: Kılıçdaroğlu CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya koydu

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, CHP'nin Demirtaş'ın çağrısına uyup miting kararı almasını eleştirdi. "Kılıçdaroğlu, CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya koydu." ifadesini kullanan Kılavuz, "Kılıçdaroğlu hangi yüzle Mersin'e gelecek?" diye sordu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
MHPli Kılavuz: Kılıçdaroğlu CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya koydu
MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP yönetiminin; açıklamaları, politikaları, ittifak ortakları ile Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve partisine ihanet içinde olduğunu savundu.

"Yeni CHP; Atatürk çizgisinden kopmuş, cumhuriyet düşmanlarıyla aynı safta buluşmuştur." diyen Kılavuz, yeni CHP'nin, terör örgütleri ve uzantılarıyla iş tutar hale geldiğini öne sürdü.

"MERSİNLİLERİN YÜZÜNE NASIL BAKACAK?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bir yandan Kandil'i yerle bir edeceğini iddia ettiğini, diğer yandan "helalleşme" adı altında cumhuriyetin değerleri ve Atatürk ilkeleriyle hesaplaşmaya girdiğini dile getiren Kılavuz, "HDP'lilerin, 'Öcalan'sız çözüm olmaz' açıklaması da CHP'nin helalleşme kapsamına giriyor mu? Terörist Demirtaş'ın, 24 Kasım sabahı 'Miting yapın' çağrısına, 'Hadi meydana' diyerek sahip çıkan Kılıçdaroğlu, CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya koydu. Kılıçdaroğlu hangi yüzle Mersin'e gelecek? HDP'nin mitingine her türlü desteği sunan Kılıçdaroğlu, Mersinlilerin yüzüne nasıl bakacak?" sorularını yöneltti.

CHP'li belediyenin haksız yere işten çıkardığı kadına "HDP'ye üye ol işin çözülsün" teklifi
GÜNDEM
CHP'li belediyenin haksız yere işten çıkardığı kadına "HDP'ye üye ol işin çözülsün" teklifi

Kılıçdaroğlu'nun, "Miting alanı vermediler." diyerek kaos planlarına alet olduğunu söyleyen Kılavuz, "Öyle görülüyor ki terörist Demirtaş'ın talebi ve tavsiyesiyle mitinglerini Mersin'den başlatacak olan Kemal Kılıçdaroğlu, yoldaşı HDP'nin Mersin'de miting yapmasından ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in, Mersin Büyükşehir Belediyesini bölücülere teslim etmesinden etkilenmiştir." değerlendirmesini yaptı.

CHP'nin 'mitingimize izin verilmedi' iddiasına Mersin Valiliğinden yalanlama
GÜNDEM
CHP'nin 'mitingimize izin verilmedi' iddiasına Mersin Valiliğinden yalanlama

Kılavuz, CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesinin, ilin sorunlarına kulak tıkadığını, belediyede, seçimlerde olduğu gibi bugün de CHP-HDP-PKK ittifakının olduğunu öne sürdü.

HDP'li Selahattin Demirtaş'ın çağrısı sonrası CHP miting yapma kararı aldı
GÜNDEM
HDP'li Selahattin Demirtaş'ın çağrısı sonrası CHP miting yapma kararı aldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.