|
Gündem

Sahibinden kaçan dana Haliç'e atlayarak Balat'a kadar yüzdü

Beyoğlu Kasımpaşa’dan sahibinden kaçarak Haliç’e atlayan kurbanlık dana, Balat sahiline kadar yüzdü. Dana, itfaiye ekipleri ve deniz polisinin çalışmasıyla çıkartıldı.

15:45 . 20/07/2021 Salı
IHA
Yüzerek kaçan dana

Yüzerek kaçan dana


Beyoğlu Kasımpaşa’da araçtan indirilen kurbanlık dana, bir anda sahibinden kurtularak kaçmaya başladı. Bir türlü yakalanamayan dana, Haliç’e atladı. Yaşananların ardından şok yaşayan dananın sahipleri deniz polisine ve itfaiye ekiplerine haber verdi.


"Mezarlığın oradan denize atladı"

  • Kurbanlık dana sahiplerinden Mahmut Altun, "
    Okçular teknesinin oradan kaçtı. Kamyonetten indirirken atladı. Mezarlığın oradan denize atladı. Buraya kadar yüzdü. Boğulmadı hayvan. Arkadaşımız polis ekiplerine haber verdi. Deniz polisi takip etti. Burada yardımcı oldu. Kıyıya çıkardılar. Bizim gençlerimizde arkasından koştu. Biz kurbanı Anadolu Gençlik Derneği(AGD) adına kesiyoruz. Onlara yardım ediyoruz"
    dedi.

Yüzmeye başlayan kurbanlık dana, Balat sahiline kadar ulaştı. Burada deniz polisi ve itfaiye ekipleri dananın ipini yakalayarak kıyıya çekti. Dana, uzun uğraşlar sonucunda denizden çıkartıldı. Dana, Balat sahilinde hisse sahipleri tarafından kesildi.
Kurbanlık dananın hissedarlarından Furkan Kara sahibi "
Kasımpaşa’dan atlayarak buraya kadar geldi. Emniyet güçleri deniz polisi çıkardı. Buradan kesim yerine getireceğiz. Sağ salim geldi
" ifadelerini kullandı.


Dananın kurtarılması çalışmalarına katılan Berkan Server ise
"Okmeydanı taraflarında kurbanlık arabadan indirilirken indiren şahsa saldırmış orada ipleri kaybetmişler. Kurban koşa koşa tesislerin oradan denize atlamış. Deniz polisinin haberi olmuş, hep birlikte çıkarmış. Biz de yardım ettik"
dedi.


#dana
#kurbanlık
#kaçan kurbanlık
#Istanbul
#balat
#kasımpaşa
2 yıl önce
default-profile-img