Gündem Diyarbakırda patlama iddiasına Bakan Soyludan açıklama Askeri tesise saldırı teşebbüsünde bulunuldu

Diyarbakır'da patlama iddiasına Bakan Soylu'dan açıklama: Askeri tesise saldırı teşebbüsünde bulunuldu

"Diyarbakır'da büyük bir patlama sesi duyuldu" iddiasının ardından sosyal medyadan açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Son dakika haberi: Diyarbakırda patlama iddiasına Bakan Soyludan açıklama: Askeri tesise saldırı teşebbüsünde bulunuldu
Diyarbakır Valiliğinden, maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulan 8. Ana Jet Üs Komutanlığında herhangi bir zayiatın olmadığı bildirildi.

Sosyal medya kullanıcıları, saat 00.20 sularında Diyarbakır'da büyük bir patlama sesinin duyulduğunu öne sürdü.

Kaynaklar, patlamanın 8. Ana Jet Üssü civarında olduğunu söyledi. Söz konusu paylaşımların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşananlara ilişkin açıklama yaptı.

"Herhangi bir zaiyat yoktur"

  • Diyarbakır’da yer alan bir askeri tesise iki maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur." ifadelerini kullandı.

Bir açıklama da MSB'den geldi

Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır." ifadeleri yer aldı.

PKK’nın Suriye’deki 1 numarası öldürüldü: Büyük operasyonu Erdoğan duyurdu
GÜNDEM
PKK’nın Suriye’deki 1 numarası öldürüldü: Büyük operasyonu Erdoğan duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: PKK'nın Suriye sorumlusu öldürüldü
OYNAT 01:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: PKK'nın Suriye sorumlusu öldürüldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'MİT'in uzun süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde PKK'nın sözde Suriye Genel Sorumlusu Sofi Nurettin isimli terörist etkisiz hale getirilmiştir. Pek çok kanlı eylemin faili olan bu terörist, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında askerlerimize karşı yapılan pek çok saldırının da sorumlusudur.' dedi.

PKK Suriye Genel Sorumlusu Sofi Nurettin'in öldürüldüğü operasyon görüntüleri paylaşıldı
OYNAT 00:23
PKK Suriye Genel Sorumlusu Sofi Nurettin'in öldürüldüğü operasyon görüntüleri paylaşıldı
Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı teröristin, Irak'ın kuzeyinde saklandığı delikte TSK ve MİT'in koordineli operasyonuyla etkisiz hâle getirildiği görüntüleri Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından paylaşıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.