|
Reklam
Reklam
Gündem

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in "giyim yardımı" iddiasına bakanlıktan yanıt: Yargıya taşınıyor

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki bakan ve bakan yardımcılarının giyim yardımı aldığını iddia etmiş, hatta 'belge' göstererek algı operasyonuna girişmişti. Bakanlık, Zeyrek'in iddialarını anında yalanladı. Zeyrek'in 'belge' diye gösterdiği kağıdın gerçek olmadığı, bakan ve bakan yardımcılarının tek kuruş yardım almadığı açıklandı. Ayrıca Zeyrek'in iddialarının yargıya taşınacağı ifade edildi.

14:50 . 9/11/2022 Çarşamba
Yeni Şafak
Sözcü yazarı Deniz Zeyrek

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek

özcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nı kendi personeline yaptığı giyim yardımlarını bağlamından kopararak algı operasyonuna girişmişti. Zeyrek'in, bakan ve bakan yardımcılarının giyim yardımı aldığı iddiasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

  • Bakanlık, Zeyrek'in iddialarının yargıya taşınacağını duyurdu.

İDDİALARI YARGIYA TAŞINACAK

Açıklama şu şekilde; "Giyim yardımıyla ilgili yalan habere “belge” diye gösterilen kâğıtla devam ederek algı yaratmak isteyenlere cevabımızdır. Giyim yardımı ALABİLECEK personel listesi usul ve esaslara göre tüm bakanlık personelindeki unvanları kapsamaktadır. Ama giyim yardımı ALANLAR listesinde kimlerin giyim yardımı aldığı açıklıkla görülmektedir. Kendilerine tavsiyemiz kaynaklarından o listeyi temin etmeleridir. Zira bakan, bakan yardımcıları TEK BİR KURUŞ GİYİM YARDIMI ALMAMIŞTIR.

  • Konuyla ilgili hukuki süreç devam etmekte olup tüm bilgi belgeler yüce Türk yargısıyla paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

#DENİZ ZEYREK
#SÖZCÜ
5 ay önce
default-profile-img