Gündem Sultanbeyli Belediyesine Dergi Dostu Belediye ödülü

Sultanbeyli Belediyesi’ne ‘Dergi Dostu Belediye’ ödülü

Sultanbeyli Belediyesi, Türkiye Dergiler Birliği tarafından ‘Dijital Dönüşüm’ temasıyla düzenlenen 11. Uluslararası Dergi Fuarı’nda ‘Dergi Dostu Belediye’ ödülünün sahibi oldu. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Belediye olarak kültürel faaliyetlerimize, dergiciliğe, sanata, kitaba, şiire önem vermeye devam edeceğiz” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sultanbeyli Belediyesi’ne ‘Dergi Dostu Belediye’ ödülü
“Dijital Dönüşüm” temasıyla bu yıl Sirkeci Gar’ında 11.’si düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı, 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Türkiye Dergiler Birliği’nin (TÜRDEB) düzenlediği 11. Uluslararası Dergi Fuarı’nda İstanbul Sultanbeyli Belediyesi “Dergi Dostu Belediye” ödülünün sahibi oldu. “Dijital Dönüşüm” temasıyla bu yıl Sirkeci Gar’ında 11.’si düzenlenen Uluslararası Dergi Fuarı, 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu fuara, Balkanlar başta olmak üzere; Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Afrika’dan 400 yayıncı, yazar ve dergici katıldı. Fuarda Sultanbeyli Belediyesi de stant kurdu. Aydos ve Teferrüc dergilerinin sergilendiği standı katılımcılar beğeniyle ziyaret etti.

ÖDÜLÜ ESKİ BAKAN AVCI’NIN ELİNDEN ALDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA Desteğiyle Türkiye Dergiler Birliği’nin (TÜRDEB) düzenlediği fuar kapsamında, ödül töreni yapıldı. 2020-2021 yıllarında TÜRDEB Dergi İzleme Komisyonunca ödüle layık bulunan dergilere ödülleri takdim edildi. Sultanbeyli Belediyesi, “Dergi Dostu Belediye” ödülünü aldı. Ödülü Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e Kültür ve Turizm eski Bakanı. Prof. Dr. Nabi Avcı takdim etti.

Teferrüc ve Aydos stantta

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “11. Uluslararası Dergi Fuarı için Sirkeci Garı’ndayız. Sultanbeyli Belediyesi olarak şairlerimizin ve yazarlarımızın çıkartmış olduğu Aydos ve Teferrüc dergileriyle beraber Sultanbeyli Belediyesi standını kurmuş olduk. TÜRDEB tarafından "Dergi Dostu Belediye" ödülünü aldık. Bu vesileyle okurlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Sultanbeyli Belediyesi olarak kültürel faaliyetlerimize, dergiciliğe, sanata, kitaba, şiire önem vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘ULUSLARARASI NİTELİK KAZANDI’

Ödül törenine katılan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı da yaptığı konuşmada, “11. fuarımız hayırlı olsun. Uluslararası bir nitelik kazandı. Fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen başta Sultanbeyli Belediyemiz olmak üzere Esenler Belediyemize, bütün kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi zaten kültürel hizmetleriyle öne çıkmış bir belediyemiz. Bugünde burada uluslararası dergi fuarında da onların katkısı hissediliyor” ifadelerini kulandı.

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı
Gündem

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı

Bakan Soylu; Azez Mare Bölgesi'nde PKK/KCK terör örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar'ın, 1.8 kilo C-4 plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandığını duyurdu.
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi
Dünya

Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi

Abdülhamid Han Gemisi, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı uğurlama töreninin ardından Gazipaşa'nın 55 kilometre açığındaki Yörükler-1 kuyusuna doğru yola çıktı. Türkiye'nin Mavi Vatan'daki faaliyetleri dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. ABD basını, Türkiye'nin sondaj gemilerinin analiz edildiği bir haber yayınladı. Gemileri hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerinin verildiğine dikkat çekilirken, "
Türkiye cumhurbaşkanı, ülkenin en yeni ve en büyük denizaltı hidrokarbon sondaj gemisinin açılışını yaptı. Kıbrıs'ın kuzey batısındaki Doğu Akdeniz'de başka hiçbir ülke tarafından talep edilmeyen bir noktaya gidecek" ifadelerine yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.