Gündem Suriye sınırı özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Suriye sınırı özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Suriye sınırı özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Son dönemlerde askeri sevkiyatların arttığı ve özellikle İdlib'e ilişkin farklı gelişmelerin yaşandığı güney bölgesinden bugün farklı bir haber daha geldi. Gaziantep Valiliği tarafından sınır hattının özel güvenlik bölgesi ilan edildiği açıklandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye, Suriye sınırı boyunca kimi bölgelerde beton bloklar ve dikenli tellerle tedbirler almıştı.
Türkiye, Suriye sınırı boyunca kimi bölgelerde beton bloklar ve dikenli tellerle tedbirler almıştı.

Gaziantep Valiliği, Suriye sınırının özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

Valiliğin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

  • "Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, Hududun geri bölgesinde, 31 Ağustos 2018 Cuma günü saat 17.00'de başlayıp, 14 Eylül 2018 Cuma günü saat 17.00'de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir."

Jandarma ve Emniyet birlikte çalışacak

Aynı açıklamada, özel güvenlik bölgesi kararının yürürlükte olacağı 31 Ağustos - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında sınır hattına her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasının İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacağı da duyuruldu.

Suriye sınırına askeri sevkıyat
GÜNDEM
Suriye sınırına askeri sevkıyat
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.