Gündem Üzerine dolap düşen küçük kız hayatını kaybetti

Ardahan Haber: Kaldığı yurtta üzerine dolap kapağı düşün Zerrin Koç hayatını kaybetti

Üzerine dolap düşen küçük kız hayatını kaybetti

Ardahan'da yatılı okulda üzerine dolap devrilen 5. sınıf öğrencisi küçük kız hayatını kaybetti. Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattığını duyurdu. Olayla ilgili açıklama yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, "Bu acı olayla ilgili ihmalin araştırılması için Bakanlığımızca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi AA
5. sınıf öğrencisi Zerrin Koç yurtta üzerine düşen dolap nedeniyle hayatını kaybetti.
5. sınıf öğrencisi Zerrin Koç yurtta üzerine düşen dolap nedeniyle hayatını kaybetti.

Ardahan'da, kaldığı yatılı okulda üzerine dolap düştüğü belirtilen öğrenci öldü.

Karagöl Mahallesi 75. Yıl Caddesi'nde Kazımkarabekir Yatılı Bölge Ortaokulunun yatılı kısmında kalan 5. sınıf öğrencisi Zerrin Koç (10), akşam odasında arkadaşları ile oynarken üzerine elbise ve kitap koymak için kullandıkları dolap düştü.

Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

  • Yaralanan Koç, görevlilerin haber vermesi sonucu ambulans ile Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Koç, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Ardahan Vali Yardımcısı Salih Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ve Koç'un yakınları hastaneye gelerek konuya ilişkin bilgi aldı.

  • İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Koç'un üzerine dolap düştüğü için hayatını kaybettiğini belirterek, "İlk aldığımız bilgi arkadaşları ile oynarken kaldığı odada kullandığı dolap üzerine düşüyor. Dolabın altında kalan küçük kızımız yaralanıyor ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybediyor. Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı, idari yönden de soruşturma başlatacağız." dedi.

Soruşturma başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Ardahan Kazım Karabekir Yatılı Bölge Okulunun pansiyonunda elbise dolabının üzerine devrilmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin ihmalin araştırılması için inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ardahan Kazım Karabekir Yatılı Bölge Okulunun pansiyonunda elbise dolabının üzerine devrilmesi sonucu öğrenci Zerin Koç'un hayatını yaşamını yitirdiği hatırlatıldı.

Açıklamada, "Bu acı olayla ilgili ihmalin araştırılması için Bakanlığımızca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Okul müdürü açığa alındı

  • Olaya ilişkin yürütülen idari soruşturma kapsamında ise soruşturmanın selameti açısından söz konusu okulun müdürü Tahir Koçak, Ardahan Valiliğince görevden uzaklaştırıldı.

Bugün Ardahan'daki baba ocağı Samanbeyli köyünde toprağa verilmesi beklenen Koç'un 3 kardeşinin olduğu öğrenildi.

  • Halil ve Özlem Koç çiftinin ikinci çocuğu olan Zerin Koç'un oturduğu köydeki evlerinin okula uzak alması nedeniyle yatılı olarak eğitim gördüğü belirtildi.

Olayı duyup Koç ailesinin evine gelen komşuları da aileye taziyelerini iletti.

Sosyal medyadan terör propagandası yapan zanlı tutuklandı
GÜNDEM
Sosyal medyadan terör propagandası yapan zanlı tutuklandı

Dolap kapağı düştü: 3 yaşındaki Sare Nur  hayatını kaybetti
GÜNDEM
Dolap kapağı düştü: 3 yaşındaki Sare Nur hayatını kaybetti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.