Hayat Osmanlı Saray Kadayıfı yeni lezzeti ile mideleri şenlendiriyor

Osmanlı Saray Kadayıfı yeni lezzeti ile mideleri şenlendiriyor

Osmanlı saray mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan saray kadayıfını fıstıklı ve fındıklı olarak meraklılarına sunan Osmanlı Saray Kadayıfı, yeni lezzeti ‘burma kadayıf’ ile tatlı düşkünlerinin başını döndürüyor. Yöresel lezzetler ve işin ustasının elinde hazırlanan burma kadayıf, özel olarak pişirilip diğer Osmanlı tatlıları gibi süt ile ikram ediliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Burma Kadayıf tatlısı
Burma Kadayıf tatlısı

Osmanlı Saray Kadayıfı, 2013 yılında Alibeyköy’deki başladığı yolculuğunu hız kesmeden devam ettiriyor.

Ürünlerini hazırlarken yöresel malzemeler kullanıp, ağır ateşte pişiren Osmanlı Saray Kadayıfı, bugün Alibeyköy, Şehremini, Çalışlar ve Kısıklı’da yer alan 4 farklı şube ile tatlı severlere damak çatlatan lezzetler sunuyor.

Burma kadayıf tatlısı bol fıstıklı şekilde hazırlanıyor.

Sultaniye, toz fıstıklı kadayıf, fındıklı kadayıf ve künefeye yeni bir lezzet ekleyen Osmanlı Saray Kadayıfı, ‘burma kadayıf’ ile ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Osmanlı Saray Kadayıfı'nın yeni lezzeti: Burma kadayıf
OYNAT 00:00
Osmanlı Saray Kadayıfı'nın yeni lezzeti: Burma kadayıf
Osmanlı Saray Kadayıfı, yeni lezzeti 'burma kadayıf' ile tatlı düşkünlerinin başını döndürüyor. Yöresel malzemeler kullanılarak işin ustasının elinde hazırlanan burma kadayıf, özel olarak pişirilip diğer Osmanlı tatlıları gibi süt ile ikram ediliyor.

Ağır ateşte ters düz edilerek pişirilen lezzetler günlük üretilip müşteriye taze taze sunuluyor. Malzemelerinde kaliteye çok önem veren Osmanlı Saray Kadayıfı, en masum katkı maddesi dahi kullanmıyor.

Osmanlı Saray Kadayıfı'nın yeni lezzeti 'burma kadayıf' ustalar tarafından özenle hazırlanıyor.

Lezzetinin sırrı doğallıkta saklı olan Osmanlı Saray Kadayıfı, tatlılarında her lokmada aynı lezzetin alınması için süt ile ikram ediliyor. Sütün yanı sıra tatlıları isteğe göre kaymaklı ya da Maraş dondurması ile de servis edilebiliyor.

Çıtır çıtır burma kadayıf

Taptaze kadayıfın arasına yemyeşil fıstık serildikten sonra ustaların maharetli ellerinde burulup tepsilere özenle diziliyor. Kısık ateşte pişirilen burma kadayıf şerbetiyle buluştuktan sonra misafirlerin karşısına çıtır çıtır çıkıyor.

Hazırladıkları kadayıflarda hiçbir şekilde glikoz kullanmayan Osmanlı Saray Kadayıfı ürünlerinde kullandığı malzemeleri yetiştiği yörelerden temin ediyor.

Özenle hazırlanan burma kadayıflar kısık ateşte ters düz edilerek büyük bir dikkatle pişiriliyor.

Fındıklar Giresun’dan fıstıklar Gaziantep'ten geliyor. Tereyağı dışında hiçbir yağ kullanılmıyor. Tatlılar sadece su, şeker, kadayıf, tereyağı ve fıstıktan oluşuyor.

REKLAM

2018'de kişi başına 7 kitap düştü
HAYAT
2018'de kişi başına 7 kitap düştü

Müzisyen Özkan Uğur ameliyat oldu
HAYAT
Müzisyen Özkan Uğur ameliyat oldu

Günde 3 fincan kahve kalbe iyi geliyor
HAYAT
Günde 3 fincan kahve kalbe iyi geliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.