Hayat PKK gazetesinden Hz Peygambere hakaret

PKK gazetesinden Hz. Peygamber'e hakaret

PKK'nın basın ayağı olarak nitelendirilen Özgür Gündem gazetesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yayınladıkları karikatürle İslam düşmanlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Hz. Peygamber'i resmetme cür'etinde bulunan gazete, "Cennet anaların ayakları altındadır" hadisine de yer vererek haddini aştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
PKK gazetesinden Hz. Peygambere hakaret
Terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen Özgür Gündem Hz. Peygamber'in Hadis-i şerifiyle alay eden bir karikatür yayınladı.

Özgür Gündem'de 'cümle alem' başlığı altında karikatürler çizen Halil İncesu Hz.Peygamber'in ''Cennet anaların ayakları altındadır'' hadis-i şerifini kullanarak, İslam dinine ve Müslümanlara olan nefretini açıkça belli etmiş oldu. İncesu, çirkin karikatüründe Hz. Peygamber'i resmetme cür'etine kalkıştı.

Peygamber'in kadına verdiği değer ile dalga geçen terör örgütünün propaganda aracı gazetesine, Cuma namazı çıkışı birçok il ve ilçede yapılan eylemlerle tepki gösterildi. STK'lardan ve sosyal medyadan yapılan çağrılarla gazeteye gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Birçok ilde özellikle de Doğu'da yapılan eylemlerde Özgür Gündem isimli gazete protesto edildi.

Türkiye'nin Charlie Hebdo'su olarak tanımlanan gazetenin sayfaları bazı eylemlerde halk tarafından yakıldı.


Adana'da yapılan eylemlere çok sayıda vatandaş katıldı.
Adana'da yapılan eylemlere çok sayıda vatandaş katıldı.

Özgür düşünce değil alçaklık

Türkiye Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirterek karikatürü ve yayımlayanları kınadı. Kıyak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Annelerimiz, dünyanın en değerli varlığıdır. Peygamber efendimiz de annelerimizin değerini bu hadisle ortaya koymuştur. İnsanlar, herkesin dini ve kutsal inançlarına saygı göstermek zorundadır. Maalesef, bu zihniyet her zaman bu tür alçakça yollara başvuruyor. Bunun adı özgür düşünce olamaz. İslam dini, kadınlara tüm din ve ideolojilerden daha fazla önem vermiştir. Müslümanlar olarak bu tür saldırılara asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Tepkimizi bize yakışacak şekilde ortaya koymalıyız."
Gaziantep'te yapılan eylemde sloganlar atıldı ve dualar edildi.
Gaziantep'te yapılan eylemde sloganlar atıldı ve dualar edildi.
İslam'ı anlamayan, İslam'da kadını anlayamaz

Van'da Cuma namazı sonrası açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Van İl Koordinatörlüğü üyeleri adına Tuncer Şakaşunları söyledi: "İslam'da kadını anlamak için öncelikle İslam'ı anlamak gerekmektedir. 'Kadınlar size Allah'ın emanetidir' hadisini anlamak için önce İslam'da emanete ihaneti anlamak gerekmektedir. İslam'ı anlamayanlar İslam'da kadını da anlayamamışlardır, bu dinin bin 400 yıldır her sene milyonlarca insanı Safa ve Merve tepeleri arasında teslimiyetin ve merhametin temsili olarak bir kadın olan Hz. Hacer annemizin peşinden koşturmasını da anlayamayacaklardır. "


Dicle Üniversitesi: Peygamberi çizmeye cür'et eden kalem kırılır
Dicle Üniversitesi: Peygamberi çizmeye cür'et eden kalem kırılır

Konya'da STK'lar yetkililere seslenerek bu kişilerin yargılanmasını istediklerini söyledi.
Konya'da STK'lar yetkililere seslenerek bu kişilerin yargılanmasını istediklerini söyledi.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.