POLİTİKA

BDP Türkiye'nin zamanını çalıyor

Haber Merkezi Yeni Şafak
USAK terör uzmanı Prof. Dr. İhsan Bal, BDP'nin son günlerde izlemiş olduğu politikayla ofsayttaki bir furbolcuya benzediğini belirtti.

Eski Türkiye'nin bir örgütü olarak PKK'nın, bugünkü Türkiye'nin zamanını çaldığını dile getiren Bal, "BDP, İmralı-dağ ekseninde siyaset üreterek, geçmişin paradigmasından medet uman bir görüntü sergiliyor" diye konuştu. Aldığı boykot kararıyla BDP'nin kendi kendisini kapattığını savunan Bal, "BDP, parlamento dışında kalma inadını sürdürmesi halinde kendisini daha önce şikayet ettiği konuma gönüllü olarak hapseden, bir bakıma intiharla sonuçlanacak bir sürece doğru evrilecek" şeklinde konuştu.

BDP'nin seçimlerde yakaladığı başarıyla Türkiye'nin şiddet sarmalından kurtulması ve acılara son verilmesi için fırsat yakalandığını kaydeden Bal, "İradesiyle oy aldığı seçmenine sırt çevirip varlığını inkar eden bir siyasal oluşum düşünmek imkansız" dedi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+