POLİTİKA

Netone Telekom, Türk Nokta Net'i satın aldı

Ses ve internet iletişimi sunan özel sektör operatörleri arasında yer alan Netone Telekom, 2003 yılından bu yana Sabancı Telekom bünyesinde faaliyet gösteren Turk.Net'i satın aldı

Anka Yeni Şafak
Ses ve internet iletişimi sunan özel sektör operatörleri arasında bulunan Netone Telekom, 2003 yılından bu yana Sabancı Telekom bünyesinde faaliyet gösteren Turk Nokta Net'i (Turk.Net) satın alarak, bireysel pazara girdi. Mayıs 1995'te kurulan ve internet paketi, kişisel web alanı, Türkçe forum, portal gibi yenilikleri getiren Turk Nokta Net'e, Sabancı Holding 1999 yılında çoğunluk hissesini satın alarak ortak olmuştu.

ADSL PAZARINA GİRECEK

Netone Telekom Genel Müdürü Cem Çelebiler, Turk Nokta Net'in isim hakkı ve TNN portalını devralmak üzere sözleşme imzaladıklarını kaydetti. Çelebiler, bireysel internet pazarına girme hedefi paralelinde kurdukları Çağrı Merkezi ve Türkiye genelinde yapmakta oldukları çalışmalara ek olarak Turk.Net bünyesinde önemli yatırımlar gerçekleştirmeyi planladıklarını bildiren Çelebiler, "1996 yılından bu yana Türkiye genelindeki firmalara internet erişimi, sesli haberleşme ve 'elektronik iş' ortamı için gerekli altyapı ve bağlantıyı sağlayan lider telekom şirketi olarak, gelecek planlarımız arasında bireysel internet pazarına girmek ve rekabete açılan ADSL pazarında yer almak da bulunuyor" dedi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.