SeçimBaşbakan Yıldırımdan Erdoğana ilk davet

Başbakan Yıldırım'dan Erdoğan'a ilk davet

Başbakan Yıldırım, referandum sonrası ilk parti grup toplantısında 'partili cumhurbaşkanı' maddesine işaret etti. Resmi sonuçlarla birlikte sürecin başlatılacağını açıklayan Başbakan Yıldırım, "Kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Başbakan Yıldırım
Başbakan Yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin referandum sonrası ilk grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Önemli bir gösterge oldu. Referandumun kaybedeni yok. Sandıktan çıkan sonuçla Türkiye kazanmıştır, millet kazanmıştır. Bu sonuç yeni bir dönemin başlangıcıdır.

En çok evet veren Bayburt da, en çok hayır veren Tunceli de kazançlı çıkmıştır. Vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyin. Geleceğe yürümekten vazgeçmeyin. Demokratik olgunluk içinde bu oylamanın gerçekleşmesini sağlayan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli yol arkadaşlarımla gurur duyuyorum.

MHP'yle birlikte hazırladık

Halk oylamasında partimiz öncülük görevini yerine getirdi. Bu tarihi yolculukta bizimle birlikte aynı amaç uğruna çalışan partiler de oldu. Başta MHP Genel Başkanı ile kadrolarına, BBP ve HÜDA PAR'a teşekkür ediyorum. Bu değişikliği MHP'yle ortak hazırladık. Güzel bir ortak duruşu da yerine getirdik. Sonuçlardan sonra kimin, ne kadar destek verdiğini sorgulamaya kalkmak abeste iştigal. Bu bir parti seçimi değildir, miller geleceğini seçmiştir.

Doğu ve Güneydoğu'dan gelen destek için vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımız başından beri destekledi

Teşekkürün en büyüğü Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Buradan kendilerine selamlarımızı iletiyorum. Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin önüne açacak bu değişimi başından beri kararlıklıkla savundu.

'Partili cumhurbaşkanı' adımı

Resmi sonuçlarla birlikte kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz.

  • Kısaca 101. madde
  • Anayasa değişikliğinin kabul edilmesiyle birlikte 101'inci madde değiştirilmiş oldu. Artık Cumhurbaşkanı'nın parti üyesi olmasının önünde bir engel kalmadı.

Muhalefete çağrı

Biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin içine fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmeyiz. İktidar partisi olarak bu demokratik süreci özenle koruyacağımıza bütün vatandaşlarımız emin olsun. Muhalefet partilerine çağrım olacak; Tartışmalar oldu ama millet kararını verdi. Bundan sonra hepimize düşen görev, ülkemizin daha güçlü olması için adım atmak. Ekonomimiz daha da güç kazanacak."

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Çiftçinin maliyeti 15 bin TL düşecek
Ekonomi

Çiftçinin maliyeti 15 bin TL düşecek

Türkiye’nin pek çok bölgesinde çiftçilere devlet tarafından mazot desteği sağlanıyor. Çiftçiler, üretim yaptıkları süre boyunca mazot desteği yardımı alabilme olanağına sahip oluyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kapsamda çiftçilere güzel haberi verdi ve 23 Şubat 2018’den itibaren mazot maliyetinin yarısının devlet tarafından karşılanacağını açıkladı. Böylelikle çiftçinin yıllık 30 bin TL’yi bulan mazot maliyeti 15 bin TL’ye kadar inmiş olacak.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı