|

Alex Ferguson: Kazanmak için oynayacağız

Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, bir üst tura çıkmayı garantilemiş olmalarına rağmen oyunun içinde olduklarını belirterek, ''Kazanmak için oynayacağız.'' dedi.

Cihan
00:00 - 19/11/2012 Pazartesi
Güncelleme: 21:34 - 19/11/2012 Pazartesi
Yeni Şafak
Alex Ferguson: Kazanmak için oynayacağız
Alex Ferguson: Kazanmak için oynayacağız

UEFA Şampiyonlar Ligi (H) Grubu''nda yarın Galatasaray''la karşılaşacak Manchester United''da teknik direktör Alex Ferguson ile futbolcu Darren Fletcher, maçın oynanacağı Türk Telekom Arena''da basın toplantısı düzenledi.

Alex Ferguson, futbolcularının dünyanın çeşitli yerlerinde üst düzey maçlar yaptıklarını dile getirerek, ''Yarın en güzelini ortaya koyacaklarından eminim.'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarlarıyla ilgili bir soruya tecrübeli teknik adam, 1993 yılından beri Türk seyircilerinin fanatizmine alıştıklarını kaydederek, Türk seyircilerinin içtenliğinin ve coşkusunun güzel olduğunu söyledi.

Ferguson genç bir kadroyla İstanbul''a gelmesiyle ilgili olarak da ''Medya ve toplum tarafından tanınmaları gerekiyor. Onlar için iyi bir tecrübe olacak.'' şeklinde konuştu.

Gruptan çıkmayı garantilemiş olmalarının yarınki maçı etkilemeyeceğini de belirten Ferguson, oyunun içinde olduklarını ve kazanmak için oynayacaklarını sözlerine ekledi.

Tecrübeli futbolcu Darren Fletcher ise zorlu bir maç olacağını ve Türk takımlarından daha önce sadece Bursaspor''a karşı forma giydiğini aktardı. Fletcher, ''Türk seyircilerinin inanılmaz atmosfer oluşturduğunu biliyorum.'' diye konuştu.

12 yıl önce