|

Altınordu efsanesinin heykeli açıldı

İzmir'in Cumhuriyet'le yaşıt PTT 1. Ligi takımı Altınordu'nun kuruluşunun 91'inci yıldönümünde kulübün efsane futbolcusu Sait Altınordu'nun heykeli açıldı.

Yeni Şafak
14:29 - 26/12/2014 Cuma
Güncelleme: 12:34 - 26/12/2014 Cuma
DHA

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktıktan sonra Alsancak Tren Garı karşısındaki Sait Altınordu Meydanı'nda yer alan heykelin açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, teknik heyet, A Takım ve altyapı oyuncuları, yöneticiler ve taraftarlar katıldı.


Kulübün ismini kendisine soy ismi yaptı

Soyadı Kanunu çıkınca kulübünün ismini kendisine soyadı olarak alan Sait Altınordu'nun kırmızı lacivertli formayı 27 yıl boyunca aralıksız giyerek rekor kırdığını hatırlatan Başkan Özkan, "Fenerbahçe ve Galatasaray gibi kulüplerden teklif almasına rağmen İzmir'de kalmayı tercih etti. Herşey para değil. İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu olmak ve Sait Altınordu bizim en önemli iki değerimiz" dedi. Aziz Kocaoğlu ise meydanda yapılacak düzenlemenin ardından heykeltıraşlar Zafer Dağdeviren, Ali Yaldır ve Derya Ersoy'un yaptığı heykelin kaidesinin de yenileneceğini açıkladı.
#2. Lig
#Altınordu
#Sait Altınordu
#Heykel
#İzmir
9 yıl önce
default-profile-img